Українці 2021-го хворіли на 4,8 млн днів довше, ніж минулого року – Фонд соцстраху
Застраховані особи провели на лікарняних із різних причин – у разі захворювання, потреби доглядати за хворими родичами або ізоляції – на 4,8 млн днів більше, ніж 2020 року.
Допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю виплачує Фонд соціального страхування, починаючи із шостого дня лікарняного та до моменту одужання або встановлення інвалідності. Винятком є допомога для догляду за хворими дітьми, яку фінансують із першого дня догляду.
Розмір виплат залежить від тривалості страхового стажу, його визначають, відштовхуючись від середньоденної заробітної плати працівника.
"Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин", – нагадали у ФССУ.
Контекст:
Кабінет Міністрів України виділив 1,75 млрд грн на виплату українцям лікарняних. Про це 19 грудня 2021 року повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. "У зв'язку з пандемією спостерігалося різке зростання листків непрацездатності. Тож уряд виділив додаткові кошти, щоб ФССУ виплатив допомогу всім, хто цього потребує", – повідомив він.
ФССУ від початку пандемії коронавірусу компенсував 154 тис. українців зарплату за період, коли вони перебували на самоізоляції й не могли працювати, повідомляла пресслужба фонду 20 грудня.