Українці вважають, що на розслідування справи про ДТП за участю Трухіна намагалися вплинути олігархи, керівництво "Слуги народу" і Зеленський – опитування

За даними опитування КМІС, про ДТП за участю Трухіна знає 79% українців
Фото: sluga-narodu.com
64% українців, яким відомо про ДТП за участю нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна, вважають, що розслідування справи вели переважно необ'єктивно.

Про це свідчать опубліковані 17 лютого результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

На думку респондентів (які вважають, що розслідування вели необ'єктивно), на перебіг справи намагалися вплинути окремі олігархи, з якими пов'язаний Трухін (33,5%), керівництво партії "Слуга народу" (32%), президент України Володимир Зеленський (21,2%), керівництво МВС (19,7%); керівництво Державного бюро розслідувань (11,6%).

Серед усіх опитаних 52% вважають, що у зв'язку зі "справою Трухіна" керівник ДБР Олексій Сухачов має піти у відставку.

Водночас 58% респондентів відповіли, що Зеленський несе персональну відповідальність за такі та подібні дії нардепів від "Слуги народу".

Загалом про ДТП за участю Трухіна знає 79% українців.

Опитування проводили 5–13 лютого серед громадян віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Опитано 2004 респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (Computer Assisted Telephone Interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% – для показників, наближених до 50%; 2,1% – для показників, наближених до 25%; 1,5% – для показників, наближених до 10%; 1,1% – для показників, наближених до 5%.

Контекст:

23 серпня 2021 року в Києві зіткнулося три автомобілі: Audi, Ford і Daewoo. ЗМІ та очевидці повідомляли, що ДТП спровокував Audi, який врізався у Ford. Цей автомобіль, зі свого боку, в'їхав у Daewoo. Постраждало шестеро людей, зокрема двоє дітей, голова комітету арбітрів Української асоціації футболу Лучано Лучі та його помічник.

Інформагентство "Центр новин" та видання "Українська правда" повідомляли, що саме Трухін був за кермом автомобіля Audi. За даними видання "Полтавщина", нардеп 23 серпня брав участь у заходах із нагоди Дня прапора, а потім пив віскі з керівництвом Полтавської області у ресторані "Лілея".

"Цензор.НЕТ" та "Бабель" із посиланням на матеріали справи писали, що автомобілем керувала інша людина – Віктор Склема.

За фактом ДТП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України. Його передали до Держбюро розслідувань.

У МВС спочатку не сумнівалися, що Трухін був в Audi, але зазначали, що невідомо, як пасажир чи як водій. Голова поліції Києва Іван Вигівський сказав 20 вересня, що на ділянках із камерами машиною керував водій нардепа, але Трухін міг пересісти за кермо.

Трухін визнавав факт участі у ДТП. Він стверджував, що водії всіх машин на місці пройшли тест і "в жодного показники алкоголю в крові не перевищували норми". Чи був він сам за кермом, нардеп не уточнював.

1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила відео з камери патрульного поліції, який приїхав першим на місце ДТП за участю Трухіна. На записі видно, що Трухін намагався підкупити поліцейських, пропонуючи їм 150 тис. (валюти не уточнював), хотів виїхати з місця події, а також відмовився проходити тест на алкогольне сп'яніння. Нардеп запевняв, що спав на задньому сидінні, а коли він прокинувся, "уже все сталося". Окрім того, на записі Трухін обіцяє, що "поговорить" із главою МВС Денисом Монастирським.

Допитані співробітниками ДБР поліцейські не підтвердили інформації про пропозицію їм хабаря Трухіним.

2 лютого голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що Трухіна виключили з лав політсили. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив 16 лютого, що Трухіна виключать із неї найближчим часом.