"Укренерго" заявила про критичну ситуацію із запасами вугілля через морози

Запаси вугілля скоротилися більше ніж у п'ять разів порівняно з листопадовими показниками
Фото: depositphotos.com
Похолодання в Україні призвело до підвищення навантаження на теплові електростанції. Протягом тижня всі блоки ТЕС працювали на вугіллі, повідомили в державній енергетичній компанії "Укренерго".

Державна енергетична компанія "Укренерго" попередила про критичну ситуацію із запасами вугілля всіх марок на складах теплових електростанцій (ТЕС). Про це йдеться в повідомленні компанії від 18 січня.

Станом на 18 січня запаси вугілля скоротилися у 5,2 раза – до 487,5 тис. тонн порівняно з початком листопада минулого року. Із загальних запасів 487,5 тис. тонн запаси газового вугілля оцінили у 283,6 тис. тонн (вони скоротилися у 7,5 раза), а антрацитового – у 203,9 тис. тонн (скоротилися на 44,4%) .

"Тому, починаючи з понеділка 18 січня, включено в роботу додатково шість блоків трьох ТЕС (Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС) на резервному паливі (газ) сумарною потужністю 1200 МВт", заявили в компанії.

В "Укренерго" додали, що через різке похолодання зросло навантаження на ТЕС. Протягом тижня всі блоки ТЕС в енергосистемі працювали на вугіллі. Середньодобове виробництво енергії на ТЕС збільшилося на 6,1%.

"Жодних відключень будь-яких категорій споживачів за минулий тиждень та станом на зараз не відбулося, графіки обмеження потужності та аварійного відключення промислових підприємств не застосовувалися і наразі не плануються до застосування", підсумувала компанія.

15 січня нардеп від "Батьківщини", перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко заявив, що енергоблоки теплових електростанцій державної компанії "Центренерго" зупинилися на аварійний ремонт через брак вугілля на складах, у зв'язку з чим планують віялові вимкнення електроенергії.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що на українських вугільних ТЕС на складах низькі запаси вугілля і в разі потреби запустять газомазутні блоки, а також переведуть вугільні блоки на спалювання газу.