В аеропорту "Бориспіль" протягом дня COVID-сертифікати з імовірними ознаками підроблення виявили у 10 осіб
В аеропорту "Бориспіль" протягом 29 жовтня поліцейські виявили у 10 осіб COVID-сертифікати, які можуть мати ознаки підроблення. Про це повідомила у Facebook поліція Київської області.
Усі ці люди прилетіли до України з інших держав, зазначили правоохоронці. Відкрито кримінальні провадження за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею – обмеження волі на строк до двох років.
Як уточнили в Нацполіції, щодо кожного з фактів буде проведено окрему перевірку.
25 жовтня у "Борисполі" у восьми людей виявили документи про вакцинацію, схожі на підробки. Минулого тижня українські правоохоронці відкрили понад 80 кримінальних проваджень за фактами підроблення COVID-документів.
Контекст:
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко припускав 15 вересня, що підроблення COVID-сертифіката в Україні можливе так само, як і звичайного паспорта громадянина. На думку Ляшка, в електронному варіанті це зробити буде неможливо, але "є питання щодо паперових форм". У відомстві розповіли, куди звертатися, якщо виявили підроблений COVID-сертифікат.
У МОЗ України повідомляли 16 вересня про підготовку законодавчого акта про посилення відповідальності за підроблення медичних документів.
Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення. Зокрема, пропонують ввести штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи. 8 жовтня профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, але парламент його ще не ухвалив.
1 жовтня МОЗ України вимагало усунути керівництво 15 лікарень через підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня розпочався п'ятий етап вакцинації: щепитися можуть усі охочі віком від 18 років. Станом на 30 жовтня хоча б одну дозу вакцини проти коронавірусу ввело понад 10 млн. українців, дві – 7,4 млн. українців.