В Офісі генпрокурора обговорили кроки щодо притягнення до відповідальності винних в Іловайській трагедії
За результатами розслідування агресивної війни РФ проти України притягнуто до кримінальної відповідальності 110 осіб, зокрема 68 громадян РФ, серед яких – 21 міністр. Про це повідомили в Офісі генпрокурора України.
Розслідування воєнних злочинів в Іловайську в серпні 2014 року є важливим і пріоритетним напрямом у роботі прокуратури та органів досудового розслідування. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора України 27 серпня.
В Офісі генпрокурора відбулася зустріч під головуванням заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова щодо розслідування трагічних подій у районі Іловайська. Учасники обговорили стан досудового розслідування у кримінальному провадженні, складнощі, що виникають під час здійснення повноважень слідчого і прокурора в ньому, а також пріоритетні напрями роботи, ідеться в повідомленні.
"Також акцентували увагу на необхідності концентрації зусиль на встановленні, наданні оцінки та притягненні до відповідальності службових осіб Російської Федерації за вчинення воєнних злочинів, у тому числі застосування заборонених міжнародними договорами засобів та методів ведення війни", – повідомили у пресслужбі.
За інформацією Офісу генпрокурора, за результатами розслідування агресивної війни РФ проти України притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення цих злочинів 110 осіб, зокрема 68 громадян РФ, серед яких 21 міністр. Їх оголосили в розшук. До суду передано 48 обвинувальних актів щодо 51 особи. Вироками українських судів 35 осіб уже засуджено, зокрема 13 громадян РФ, троє з них – військовослужбовці ЗС РФ.
У середині серпня 2014 року українські військові та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська Донецької області, але після того, як 23–24 серпня в район бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 30 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, їх обстріляли.
Слідство офіційно підтвердило загибель 366 українських військовослужбовців.
14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвело пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше вчинення воєнних злочинів російською армією.
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Британські дослідники створили інтерактивну відеоплатформу, яка доводить участь російської військової техніки в боях за Іловайськ.
21 серпня Офіс генерального прокурора України передав Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази вчинення Росією воєнних злочинів в Іловайську в серпні 2014 року.