В Окружний адмінсуд Києва надійшло три позови про скасування "карантину вихідного дня"

Кабінет Міністрів України 11 листопада вирішив запровадити "карантин вихідного дня"
Фото: pixabay.com

В Окружний адміністративний суд Києва надійшло три позови зі Львова – від будинку органної музики, драматичного театру імені Лесі Українки та Львівського кіноцентру – із вимогою скасувати обмеження "карантину вихідного дня". Заявники вважають, що карантин призведе до втрати 50% доходів.

В Окружний адміністративний суд Києва з позовами до Кабінету Міністрів України звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр. Про це 16 листопада повідомила пресслужба ОАСК.

"Позивачі просять суд скасувати встановлені урядом додаткові карантинні обмеження в період із 00.00 суботи до 00.00 понеділка на території України з 14-го до 30 листопада 2020 року", – ідеться в повідомленні.

На думку позивачів, установлені обмеження негативно впливають на діяльність закладів культури і призведуть до втрати майже 50% їхніх доходів за вихідні дні.

Суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Кабінет Міністрів України 11 листопада вирішив запровадти "карантин вихідного дня" через зростання кількості хворих на COVID-19. Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи з поточних вихідних. За його словами, МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка такого не потягне.

"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос. "Карантин вихідного дня" дасть можливість "зупинити хвилю коронавірусної хвороби", вважає Степанов.

Однак низка українських міст відмовилася вводити "карантин вихідного дня". Кілька українських міст відмовилося посилювати карантин у вихідні. Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні і загрожують негативними наслідками для економіки.

Акції протесту після введення "карантину вихідного дня" провели в Чернівцях і в Харкові.

Поліцейські у вихідні закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.