У "Стоп корупції" заявили, що зареєструвати ЗМІ та отримати право на травматичну зброю можна за 12 днів
Водій організації подав документи до Міністерства юстиції і отримав свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації. Жодних порушень закону при цьому не було, підкреслюють автори експерименту, але такі прогалини в законодавстві, при яких будь-хто може стати "ЗМІ" та видавати посвідчення "журналістам", дають можливість для шахрайства.
Військовий журналіст, співзасновник громадської організації "Стоп корупції" Роман Бочкала зазначив, що в Україні тисячі людей отримують право на зброю на таких підставах.
"Уже є багато звільнених, уже є підозри на тих чи інших працівників поліції, які цим займалися, я був здивований, що це такі величезні цифри – тисячі людей отримували ці засоби. Це не жарт, і сьогодні ми побачили, як легко можна оформити засіб масової інформації. На відміну від багатьох розвинених демократичних країн, Міністерство юстиції навіть не переглядає ці документи і видає посвідчення навіть у тих випадках, коли люди не професійні", – сказав він у коментарі програмі.
Контекст:
Торік спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю "Українським новинам" заявляв, що суспільство повною мірою не готове до легалізації короткоствольної зброї. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання про легалізацію зброї на референдум.
У вересні минулого року президент України Володимир Зеленський відповів на петицію №22/053416-ЕП щодо законодавчого врегулювання питань обігу зброї та заявив, що вважає передчасною її легалізацію у країні.