В Україні чотири регіони наблизилися до переходу із "жовтої" в "зелену" зону карантину

Київ і три області за всіма показниками відповідають "зеленій" зоні карантину
Фото: depositphotos.com
Київ, а також Закарпатська, Полтавська та Хмельницька області за всіма показниками відповідають "зеленій" зоні епідемічної небезпеки у зв'язку з поширенням COVID-19. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я України станом на 7 червня.

У Києві епідемічний поріг перевищено на 41,8%, у Закарпатській області – на 46,9%, у Полтавській – на 46,0%, у Хмельницькій – на 49,4%.

Окрім того, коефіцієнт виявлення випадків інфікування коронавірусом у Києві становить 4,7%, у Закарпатській області – 3,2%, у  Полтавській – 3,5%, у Хмельницькій – 3,6%.

Частково "зеленій" зоні карантину відповідають показники ще у 13 регіонах: Вінницькій, Волинській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Херсонській та Чернівецькій областях.

Станом на 7 червня всі регіони України – у "жовтій" зоні епідемічної небезпеки.

Інфографіка: moz.gov.ua

Контекст:

17 травня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що частина областей України може перейти в "зелену" зону епідемічної небезпеки. 7 червня Шмигаль заявив про стабілізацію ситуації з COVID-19 в Україні.

За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, в Україні переглянуть індикатори "зеленої" зони карантину.

Пом'якшення вимог постанови Кабміну №1236 від 9 грудня 2020 року "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 26 травня. Планують, що це стосуватиметься концертів, масових заходів, зможуть працювати різні типи засобів розміщення. Окрім того, буде знято тимчасові обмеження для закладів громадського харчування і самоізоляції громадян.

Адаптивний карантин в Україні планують продовжити до серпня. Країна повернулася до такого режиму із 24 лютого. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Від початку епідемії в Україні підтвердили понад 2,2 млн випадків коронавірусної інфекції (535 – протягом останньої доби), померло 51 215 пацієнтів із COVID-19, видужало приблизно 2,1 млн осіб.