В Україні для пацієнтів із COVID-19 дозволили використовувати технічний кисень. Але є умова

Постачати техкисень будуть власники ліцензій на оптову торгівлю медгазами
Фото: ЕРА
Кабінет Міністрів України схвалив використання технічного кисню для підтримки інфікованих коронавірусом. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, інформує сайт Міністерства охорони здоров'я 9 квітня.

"Сьогодні ми спостерігаємо збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, уже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Тому, не чекаючи колапсу, уряд йде на вимушену міру і готовий тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного", – сказав очільник відомства.

За його словами, основні показники технічного кисню має підтверджувати протокол аналізу, виданий акредитованою лабораторією з контролю якості. Лише після цього кисень закуповуватимуть і передаватимуть у медзаклади, зазначив Степанов.

Постачати технічний кисень, згідно з постановою Кабміну, будуть власники ліцензій на оптову торгівлю медичними газами.

"Ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров'я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни",  підкреслив очільник МОЗ.

За даними відомства станом на 9 квітня, завантаженість ліжок із киснем становить по Україні від 25,3% (Херсонська область) до 81,1% (Київ).

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 9 квітня 2021 року в Україні підтвердили 1,82 млн випадків COVID-19, померло понад 36 тис. пацієнтів, одужало майже 1,4 млн осіб.

Киснева підтримка необхідна пацієнтам із тяжким перебігом захворювання на COVID-19.