В Україні для пацієнтів із COVID-19 дозволили використовувати технічний кисень. Але є умова
"Сьогодні ми спостерігаємо збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, уже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Тому, не чекаючи колапсу, уряд йде на вимушену міру і готовий тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного", – сказав очільник відомства.
За його словами, основні показники технічного кисню має підтверджувати протокол аналізу, виданий акредитованою лабораторією з контролю якості. Лише після цього кисень закуповуватимуть і передаватимуть у медзаклади, зазначив Степанов.
Постачати технічний кисень, згідно з постановою Кабміну, будуть власники ліцензій на оптову торгівлю медичними газами.
"Ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров'я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни", – підкреслив очільник МОЗ.
За даними відомства станом на 9 квітня, завантаженість ліжок із киснем становить по Україні від 25,3% (Херсонська область) до 81,1% (Київ).
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 9 квітня 2021 року в Україні підтвердили 1,82 млн випадків COVID-19, померло понад 36 тис. пацієнтів, одужало майже 1,4 млн осіб.
Киснева підтримка необхідна пацієнтам із тяжким перебігом захворювання на COVID-19.