В Україні коронавірусом заражається щодня до 60 тис.осіб, перехворіла майже половина населення – лікар-інфекціоніст
В Україні щодня коронавірусом заражається до 50–60 тис. людей, перехворіти могло майже 40% населення. Про це в інтерв'ю "Обозревателю", яке вийшло 23 березня, сказав колишній директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.
"Офіційно у нас реєструється 12–16 тис. хворих на добу. Але неофіційно, за даними Національної академії наук, об'єктивна кількість хворих – 50–60 тис. щодня. Тому зростає кількість важких випадків. Чому хворіє молодь? Це може бути внаслідок мутацій вірусу або через те, що епідемія поширюється серед найбільш активної групи людей, яка найчастіше контактує одне з одним", – пояснив фахівець.
Курпіта розповів про особливості обмежених досліджень на основі даних лікарів.
"Якщо ви спілкуєтеся з лікарями у стаціонарі, куди потрапляють люди із серйозними ускладненнями, вони розповідатимуть саме про складні випадки. Сімейні розкажуть про сімейні вогнища, де хворіють по три-чотири людини, а за медичною допомогою звертається лише одна – найтяжча. Вони й фіксують легкі та безсимптомні форми коронавірусу, які не потрапляють до статистики, і їх начебто і не виявляють [...] Проте немає жодної країни світу, де б статистика фіксувала всі випадки. Похибка є завжди", – пояснив експерт.
Спираючись на дані математичних моделей, що в Україні може бути до 50–60 тис. заражень щодня, загалом могло перехворіти приблизно 40% населення, підкреслив він.
"Це велика цифра, але ж 60% ще не проконтактувало з вірусом. На жаль, є куди рухатися", – заявив лікар.
За інформацією міністра охорони здоров'я Максима Степанова, за весь час пандемії в Україні станом на ранок 24 березня виявили майже 1,6 млн випадків захворювання на COVID-19. З них одужало майже 1,3 млн пацієнтів, а померло 30,8 тис. осіб.
В Україні упродовж останніх тижнів зростає захворюваність на COVID-19. 4 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у країні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.
На початку березня у хворих з Івано-Франківська в Україні підтвердили перші випадки "британського" штаму коронавірусу. 19 березня Степанов повідомив, що "британський" штам коронавірусу вже виявлено по всій Україні. Він пов'язує зростання кількості шпиталізацій пацієнтів із COVID-19 із поширенням нового штаму, який є агресивнішим і швидше передається. Для "британського" штаму характерна важка клінічна картина, підкреслив міністр.
МОЗ України 23 березня оновило карантинне зонування. У "червону" зону потрапили Київ та вісім областей: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Сумська та Чернівецька. У "помаранчевій" – Вінницька область, а також Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська і Чернігівська області. У "жовтій" епідемічній зоні залишилася лише одна область – Херсонська.
Якщо більшість областей буде в "червоній" зоні, уряд введе локдаун на всій території країни, заявляв Шмигаль.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.