В Україні на час воєнного стану скасували карантинні зони

Кабмін рекомендує дотримуватися протиепідемічних заходів для запобігання поширенню COVID-19
Фото: depositphotos.com

В Україні під час дії воєнного стану "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний" рівні епідемічної небезпеки в областях не встановлюватимуть. Відповідну постанову Кабміну від 26 березня опубліковано на його сайті.

Також під час воєнного стану не діє положення про усунення від роботи працівників та держслужбовців, які не зробили профілактичних щеплень проти COVID-19.

Кабмін також ухвалив на період воєнного стану:

  • фізичним особам і суб'єктам господарювання рекомендувати дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19;
  • фізичним особам рекомендувати забезпечити отримання повного курсу вакцинації проти COVID-19 вакцинами, які ВООЗ занесла до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • установам охорони здоров'я забезпечити готовність до реагування на спалахи COVID-19 в умовах воєнного стану.

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан уранці 24 лютого, після початку вторгнення російських військ в Україну. 15 березня воєнний стан продовжили до 25 квітня.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Від початку пандемії в Україні діяв адаптивний карантин. Востаннє Кабінет Міністрів продовжив його до 31 березня. Регіони ділили на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

Станом на 23 лютого в Україні було зафіксовано майже 4,8 млн випадків хвороби, 105,2 тис. пацієнтів померли.

Після початку вторгнення РФ в Україну, яке сталося 24 лютого, МОЗ перестало регулярно публікувати статистику щодо COVID-19.

22 березня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що коронавірус "не зник" і у країні щоденно реєструють приблизно 5–6 тис. випадків захворювання. Понад 4 тис. українців на той час перебували в лікарнях із COVID-19.