В Україні опублікували архівні документи про використання СРСР своїх дипломатів для агентурних цілей за кордоном

Загалом в архіві є понад 25 тис. документів
Фото: depositphotos.com

Тематична колекція "Документи КДБ про Україну в ООН", яку опублікував Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом нацпам'яті, нараховує 46 документів.

В Україні опубліковано документи, що свідчать про використання СРСР своїх дипломатів для агентурних цілей за кордоном. Про це 29 жовтня повідомив Центр досліджень визвольного руху.

Також опубліковано документи про те, як українська діаспора намагалася через Генасамблею ООН заявляти про політичні репресії у СРСР.

Тематична колекція "Документи КДБ про Україну в ООН", яку опублікував центр спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом нацпам'яті, нараховує 46 документів.

"КДБ писав характеристики на пропонованих делегатів, готував доповідні про їхню поведінку та перевіряв, чи можуть вони бути вдалими кандидатами для поширення інформації про "досягнення СРСР", – розповів координатор електронного архіву Денис Пасічник.

Пресслужба Центру зазначає, що представники українських організацій за кордоном намагалися звертати увагу світової спільноти на те, що УРСР не була самостійним членом ООН, а всі рішення української делегації ухвалювали за поданням Москви. Вони проводили акції протесту і демонстрації біля будівлі ООН у Нью-Йорку, готували тексти про порушення прав людини у СРСР, які поширювали серед інших делегатів ООН.

"Парадоксально, що СРСР включав Україну у склад ООН, щоб помножити свої голоси, але натомість присутність України дала змогу українцям за кордоном на міжнародному рівні звертати увагу до українських проблем – адвокатувати вихід України зі складу СРСР, інформувати про Голодомор, русифікацію і знищення культури, переслідування діячів культури та інших українських політв'язнів", – сказав директор архіву СБУ Андрій Когут.

У пресслужбі повідомили, що наразі на сайті електронного архіву є понад 25 тис. оцифрованих архівних документів.