В Україні планують вакцинувати проти кору 260 тис. дітей – МОЗ
"На рівні областей країни буде відбуватися вакцинація проти кору дітей, які пропустили одне чи два щеплення. Особлива увага до дітей, які переїхали до інших областей: вони зможуть щепитися й перевірити вакцинальний статус у лікарнях чи пунктах щеплень. У 2022 році обов'язкове щеплення проти кору, згідно з національним календарем щеплень, отримало лише 69% у віці шести років. Щоб не допустити спалаху кору, зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти – довакциновані. Загалом у рамках кампанії заплановано провести понад 260 тис. щеплень, не враховуючи рутинну вакцинацію", – зазначив Кузін.
За його словами, вакцину проти кору, паротиту і краснухи (КПК) доправили в кожен регіон. 657 тис. доз комбінованої вакцини КПК на підтримку національної програми імунізації в Україну доправив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні лікар Ярно Хабіхт наголосив, що доступ до якісних послуг вакцинації і своєчасна імунізація – запорука запобігання спалахам кору.
"Від початку вторгнення Російської Федерації в Україну й розв'язання повномасштабної війни ми підтримуємо уряд у наданні послуг з імунізації, зосередившись на вразливих групах населення, таких як внутрішньо переміщені особи й люди, які живуть у віддалених сільських районах, а також проводимо загальнонаціональні просвітницькі та інформаційні кампанії і тренінги для медичних працівників. 59 автобусів, які ми передали Міністерству охорони здоров'я, уже активно використовуються мобільними медичними бригадами для роботи у віддалених сільських районах і проведення щеплень проти кору, COVID-19, правця й дифтерії", – сказав він.
Контекст:
Кір – небезпечна хвороба, яка загрожує невакцинованим дітям і дорослим, нагадали в МОЗ. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і надзвичайно заразна. Із 10 нещеплених людей, які контактували із хворим, дев'ятеро захворіють. Специфічних ліків проти кору немає.
Згідно із планом вакцинації в Україні, дітям потрібно робити два щеплення вакциною КПК: в один рік і в шість років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, МОЗ рекомендує наздогнати його якнайшвидше. Дітям віком понад шість років, у яких немає щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше ніж місяць.
Діти, у яких є бронхіальна астма, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологія, серцево-судинні або інші хронічні захворювання, потребують щеплення передусім, адже такі діти вразливіші до інфекцій, перебіг хвороби у них зазвичай важчий, а ускладнення – серйозніші, зазначили в МОЗ.