В Україні показникам "помаранчевої" карантинної зони відповідає одна область – МОЗ

П'ять областей відповідають "жовтому" рівню епіднебезпеки
Фото: EPA

В Україні "помаранчевому" рівню епідемічної небезпеки у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 відповідає Полтавська область. Про це свідчать дані МОЗ, опубліковані 6 грудня.

П'ять областей відповідають "жовтому" рівню епіднебезпеки – Закарпатська, Кіровоградська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька.

18 регіонів і Київ відповідають "червоному" рівню.

Інфографіка: moz.gov.ua

По всій Україні індикаторних показників МОЗ не перевищено.

3 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що дев'ять областей України можуть вийти із "червоної" карантинної зони.

Контекст:

Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.

Від початку епідемії коронавірусної інфекції в Україні захворіло 3,5 млн осіб, померло 88,5 тис. пацієнтів. За даними МОЗ, 96,5% померлих із 1 серпня до 31 жовтня від ускладнень COVID-19 не мали щеплення двома дозами вакцини.

В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.

Відтоді до "червоної" зони карантину перейшло 18 областей: Херсонська (з 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (з 18 жовтня), Сумська (з 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (з 26 жовтня), Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська (з 30 жовтня), Волинська (з 8 листопада), Черкаська (з 12 листопада), Вінницька (з 18 листопада) – та Київ (з 1 листопада).

Із 6 грудня набули чинності зміни карантинних обмежень, які передбачають посилення правил для нещеплених проти COVID-19 громадян. Найбільша кількість змін у правилах карантину стосується правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні буде зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документів та працювати з обмеженнями за площею та кількістю відвідувачів.