В Україні стартував проект щодо створення нового освітнього простору у 200 школах
Для реалізації проекту щодо створення нового освітнього простору в українських школах передбачено понад 9 млрд грн із різних джерел фінансування, повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
В Україні стартував спільний проект Міністерств регіонального розвитку та освіти й науки щодо створення нового освітнього простору у 200 школах України, повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку.
"Наша мета – створити повноцінний комфортний освітній простір. Комфортний у всіх сенсах – і з точки зору облаштування та технічного забезпечення шкіл, і з точки зору наповнення навчального процесу. Але для цього має бути ініціатива від обласних адміністрацій та голів громад", – сказав віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
За його словами, для реалізації проекту передбачено кілька джерел фінансування. Серед них – Державний фонд регіонального розвитку (3,5 млрд грн), субвенція на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад (1,5 млрд грн), субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій (4 млрд грн), а також освітня субвенція, кошти місцевих бюджетів та міжнародної технічної допомоги.
Гроші використають на будівельні роботи (реконструкцію, капітальний ремонт, енергоефективні технології), встановлення обладнання та програмного забезпечення, проведення в школи швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під'їзних доріг, а також створення безбар'єрного простору.
Для участі в проекті в кожній області буде відібрано не менш ніж дві школи (одна міська та одна сільська). Перевагу під час вибору надаватимуть навчальним закладам, розташованим на території окремих територіальних громад. Водночас школи не повинні підпадати під оптимізацію чи реорганізацію.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич запевнила, що в 50 з 200 відібраних шкіл будуть запущені нові освітні програми та матеріали для першого класу нової української школи.
"Пілотні школи і вчителі першого класу, які там викладають, стануть першопрохідцями. Саме вони апробують новий стандарт початкової школи, програми та освітні матеріали, що застосовуватимуться в навчальному процесі. На основі їхніх зауважень будуть сформульовані зміни та поправки до пілотованих матеріалів, після чого вони будуть запроваджені по всій Україні у 2018 році, коли перший клас піде в нову українську школу", – пояснила Лілія Гриневич.