В Україні тільки чотири регіони входять до "жовтої" зони епіднебезпеки, 16 відповідають показникам "помаранчевої" – МОЗ
Зокрема, до "жовтої" зони карантину належать Вінницька, Закарпатська, Кіровоградська та Полтавська області.
Водночас показники Києва, а також Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областях відповідають "помаранчевому" рівню епіднебезпеки.
Зокрема, три дні поспіль перевищено рівень 60 госпіталізацій на 100 тис. населення у 12 регіонах, коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 – у семи областях. Обидва показники три дні поспіль перевищено в Житомирській, Луганській, Львівській, Рівненській та Сумській областях. Завантаженість ліжок із киснем три дні перевищена в Миколаївській і Сумській областях.
Згідно з даними МОЗ, показники п'яти регіонів – Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Одеської та Херсонської областей – відповідають "червоному" рівню карантину.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
Із 15 жовтня в "червоній" зоні епіднебезпеки опинилася Херсонська область. Із 18 жовтня в "червону" зону також потрапили Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області. Із 23 жовтня в "червону" зону увійшла Сумська область.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Станом на 23 жовтня в Україні підтвердили майже 2,75 млн випадків COVID-19 (23 229 – протягом останньої доби), померло понад 63,4 тис. осіб.
Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За словами глави МОЗ, майже 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні громадян не були щепленими.