В Україні в лютому попит на старі імпортовані автомобілі зріс у 3,6 рази порівняно з лютим минулого року

Частка імпортного секонд-хенду в лютому цього року на первинному ринку легкових авто становила 38%, тоді як у лютому минулого року цей показник дорівнював 17%
Фото: EPA

Усього за два місяці з початку року вітчизняний парк легкових автомобілів поповнився на 5212 привезених з-за кордону вживаних машин.

У лютому в Україні попит на вживані імпортовані легкові авто виріс у 3,6 разів. Частка імпортного секонд-хенду на первинному ринку легкових авто становить 38%, тоді як у лютому минулого року цей показник дорівнював 17%, повідомляє асоціація "Укравтопром".

Минулого місяця свої перші українські номери одержали 3034 легкові автомобілі, які вже були в експлуатації. А загалом з початку року вітчизняний парк легкових автомобілів поповнився на 5212 привезених з-за кордону не нових машин.

В асоціації зазначають, що в п'ятірку найпопулярніших марок на первинному ринку вживаних автомобілів за підсумками січня–лютого увійшли: Renault (1018 шт.), Volkswagen (933 шт.), Skoda (649 шт.), Opel (456 шт.), Nissan (289 шт.).

Кількість зареєстрованих за перші два місяці року вживаних авто марки Renault майже дорівнює обсягу продажів нових машин цієї марки за той же період. У Volkswagen кількість первинних реєстрацій автомобілів з пробігом перевищили продажі нових на 14%, у Skoda – на 22%, у Opel цей показник вищий у 7 разів.

В "Укравтопромі" стверджують, що тільки у Nissan продажі нових авто удвічі вищі від кількості реєстрацій уживаних.

1 серпня в Україні набув чинності закон, що передбачає зниження ставок акцизного збору при ввезенні в країну вживаних транспортних засобів.

Даний закон буде діяти до 31 грудня 2018 року. Він передбачає пільгові умови ввезення в Україну старих машин.

31 травня Верховна Рада знизила акцизи на імпорт старих автомобілів по деяких позиціях в 28 разів. Пільгові умови ввезення автомобілів поширюються при ввезенні однією людиною не більше одного автомобіля на рік.

Протягом 365 днів з дня реєстрації транспортного засобу, при ввезенні якого були застосовані зменшені ставки акцизного податку, діє заборона на його відчуження. Законопроект не поширюється на автомобілі, вироблені в країні, визнаній окупантом чи агресором. На даний момент такою країною визнана Росія.