В Україні вперше жінку призначили командувачкою у ЗСУ

Остащенко народилася 1974 року у Львові в сім'ї військовослужбовця
Фото: mil.gov.ua
Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головної інспекторки Міноборони Тетяни Остащенко на посаду командувача Медичних сил Збройних сил України. Про це 30 липня повідомила пресслужба міністерства.

"Уперше жінка очолила одне з командувань у Збройних силах України. Поступально рухаємося до побудови Збройних сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками. Треба відзначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив верховний головнокомандувач, президент України Володимир Зеленський",  розповів Андрій Таран.

Таран зазначив, що це призначення – не тільки про гендерну рівність, але передусім – про професіоналізм.

"Зовсім недавно ми говорили, що жінка-командир, танкіст, снайпер, розвідник, пілот, артилерист  це вже буденність. На командних посадах у ЗСУ  командирами рот, взводів і мінометних батарей  перебуває приблизно сотня військовослужбовців-жінок. Тепер жінка обійняла генеральську посаду командувача і цілком імовірно, що у найближчій перспективі у Збройних силах з'явиться перша жінка – бригадний генерал", – сказав міністр.

Від Остащенко міністр чекає зокрема вдосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, зменшення корупційних ризиків.

Остащенко народилася 1974 року у Львові в сім'ї військовослужбовця. Вона закінчила 1996 року фармацевтичний факультет Львівського Державного медичного інституту, а 1998 року – Українську військово-медичну академію.

Остащенко здобула оперативно-тактичний рівень військової освіти 2020 року, а також пройшла підготовку на курсах армій держав – НАТО. У Кранфільдському університеті Великобританії закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки і стратегічного лідерства, повідомили в Міноборони.

Контекст:

Чисельність ЗСУ станом на липень 2020 року становила 250 тис. осіб, повідомляв тодішній головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак в інтерв'ю "АрміяInform".

В Україні дві жінки здобули генеральське звання. Першою українкою, яка здобула звання генерал-майора, стала в жовтні 2018 року начальниця військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалей. Другою в березні 2020 року стала також співробітниця СБУ Юлія Лапутіна. 18 грудня 2020 року її призначили міністеркою у справах ветеранів.

В останньому опублікованому рейтингу гендерної рівності, який наводять у доповіді Всесвітнього економічного форуму The Global Gender Gap Report 2020 року, презентованому у грудні 2019-го, Україна посіла 59-те місце серед 163 країн. Протягом останніх двох років країна піднялася на 10 позицій.