В Україні впровадять нову модель надання послуг центрами зайнятості – Мінекономіки
За словами заступниці міністра економіки Світлани Глущенко, пріоритети уряду – зменшення кількості безробітних та створення нових робочих місць.
"Саме тому ми модернізуємо роботу Державної служби зайнятості, яка має стати сучасною сервісною установою з клієнтоорієнтованим підходом до обслуговування як тих, хто шукає роботу, так і роботодавців", – сказала вона.
Упровадження нової моделі надання послуг центрами зайнятості передбачає використання нових технологій та методів, спрямованих на пришвидшення працевлаштування та забезпечення ефективної співпраці з роботодавцями.
Зокрема, нова модель передбачає:
- надання послуг клієнтам центру зайнятості під час першого візиту;
- забезпечення обміну даними з органами влади з метою мінімізації переліку документів, які мають надавати клієнти;
- впровадження інститутів кар'єрного радника та спеціалізованого кар'єрного радника з інклюзивного працевлаштування;
- запровадження інституту консультанта роботодавця та надання ним пакету персональних послуг для індивідуального добору кандидатів на вакансії;
- цифровізацію послуг, які надають центри зайнятості, – використання електронних сервісів, забезпечення роботи електронного кабінету роботодавця та електронного кабінету безробітного в режимі реального часу.
Контекст:
За даними Держслужби зайнятості України, станом на 1 січня 2021 року на обліку перебувало 459 тис. безробітних. Половина з них – із вищою освітою, 30% – молодь до 35 років та 29% – особи віком від 35 до 44 років.
Згідно з опитуванням, проведеним серед українців із 24 липня до 1 серпня, 44% респондентів вважають безробіття основною проблемою України.
14 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Україні знизилося безробіття та зросла кількість робочих місць.
У січні – вересні 2021 року послугами центрів зайнятості скористався 1 млн осіб. Допомогу з безробіття одержувало 902 тис. громадян. За сприяння центрів зайнятості працевлаштували 394 тис. осіб, повідомив сайт відомства.