В Україні з 1 липня виявили майже 8 тис. неформальних працівників – Мінекономіки

За даними Держстату, найвища частка неформально зайнятих українців у сільському господарстві
Фото: depositphotos.com
З 1 липня, від початку інспекційної кампанії з легалізації праці в Україні, виявили 7854 працівника без трудових договорів. Про це 26 серпня повідомив пресцентр Міністерства економіки України.

В середньому на одного перевіреного роботодавця кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже п'ять осіб.

Зазначають, що найбільшу кількість неоформлених працівників виявили у сфері організації харчування, сільському господарстві та торгівлі, серед регіонів – в Одеській (592), Київській (556) і Запорізькій (549) областях.

Під час проведених інспекційних заходів укладено трудові договори з 3299 працівниками, підкреслили у Мінекономіки.

 початку інспекційної кампанії кількість належним чином оформлених працівників збільшилася на майже 49 тис. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року", – додали у відомстві.

Контекст:

За даними Держстату станом на кінець березня, кожен п'ятий працевлаштований українець працює неформально. Кількість неформально зайнятого населення в Україні віком 15–70 років у 2020 році становила понад 3,23 млн осіб. Це приблизно 20,3% від загальної чисельності працевлаштованих українців цього віку (15,91 млн).

Найвища частка неформально зайнятих українців – у сільському господарстві (44,7%), будівництві (17%) й торгівлі (15,9%). У промисловості частка неформальної зайнятості становить 5,6%.

Колишній президент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі заявляв, що в Україні 4,3 млн громадян (23%) працюють неофіційно, а 6 млн (30%) отримують зарплати у конвертах, через це бюджет втрачає 170 млрд грн щороку.