В Україні від початку 2021 року провели 19 трансплантацій органів і 29 – кісткового мозку

В Україні із 2019 року діє закон, що дозволяє трансплантацію органів
Фото: depositphotos.com
В Україні від початку 2021 року провели 14 трансплантацій нирок, три трансплантації печінки і дві трансплантації серця, сказав заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко.

Від початку 2021 року в Україні провели 19 трансплантацій органів і 29 трансплантацій кісткового мозку. Про це на брифінгу 25 лютого сказав заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"У рамках пілотного проєкту у 2021 році було виконано значну кількість трансплантацій, у тому числі 14 трансплантацій нирки (шість випадків – за рахунок посмертного донорства), три трансплантації печінки, дві трансплантації серця, а також 24 аутологічні і п'ять алогенних трансплантацій кісткового мозку", – заявив він.

В Україні із 2019 року діє закон, що дозволяє трансплантацію органів. У ньому йдеться про те, що кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести в паспорт або посвідчення водія, також відомості про згоду на посмертне донорство в обов'язковому порядку занесуть у Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

За даними Міністерства охорони здоров'я, трансплантацією органів в Україні займаються медустанови в Києві, Запоріжжі, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі та Ковелі. Водночас у МОЗ зазначали, що медикам бракує донорських органів.

1 січня 2021 року розпочала роботу Єдина державна інформаційна система трансплантації.

У серпні 2020 року міністр охорони здоров'я України Максим Степанов висловив надію, що Україна протягом трьох років досягне цілковитої трансплантаційної незалежності.

24 лютого 2021 року уряд підтримав постанову МОЗ про застосування у трансплантації анатомічних матеріалів людини, що дало українським лікарям можливість використовувати донорську шкіру.