В Україні за другий день вакцинації зробили 1,2 тис. щеплень проти COVID-19 – Степанов
У межах другого дня вакцинації проти COVID-19 щеплення зробили 1179 українцям. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає кореспондент "ГОРДОН".
Він зазначив, що вакцинація триває згідно із затвердженим планом, і пообіцяв, що щодня "ця цифра буде збільшуватися і збільшуватися в рази".
"Ми в каскадний спосіб розгортаємо цю вакцинацію, щоб не було програмних помилок. Для нас важливий не старт вакцинації, для нас важливий увесь процес, щоб ми досягли тих цифр, до яких ми прагнемо", – сказав Степанов.
За словами міністра, зараз, згідно із соціологічними дослідженнями, на безплатну вакцинацію згодні лише 43% українців (такими були результати опитувань у грудні, у лютому ця кількість зросла, за різними даними, від 52% до 65% – за умови, що вакцина буде безпечною й ефективною). Мінімальна частка вакцинованих, якої хоче досягти уряд, щоб почати формування колективного імунітету, має становити не менше ніж 60%.
"Ми проводимо максимальну комунікаційну кампанію, для збільшення кількості людей, які мають вакцинуватися... Тому що вакцина – це той квиток, який захистить проти коронавірусу, це той квиток, який може захистити від смерті. Тому вакцинація необхідна", – заявив він.
23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії.
Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу препаратом від AstraZeneca. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. У перший день устигли зробити 159 щеплень.
Станом на 25 лютого в усіх областях України вже почали робити щеплення, говорив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Також Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні. Окрім цього, передбачають, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.