В Україні протягом тижня відкрили понад 120 проваджень за підроблення COVID-документів – поліція

В Україні з початку карантину відкрили майже 2300 кримінальних проваджень через фейкові COVID-сертифікати
Фото: npu.gov.ua
Упродовж минулого тижня правоохоронці відкрили понад 120 проваджень за підроблення сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19. Про це 14 лютого повідомила пресслужба Нацполіції України у Facebook.

"З 7-го по 13 лютого слідчі поліції розпочали 126 кримінальних проваджень за фактами підроблення та використання COVID-документів", – уточнили у релізі.

40 фігурантів повідомили про підозру, до суду передали 45 обвинувальних актів.

Контекст:

Кабінет Міністрів України 22 вересня 2021 року на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про вакцинацію.

1 листопада комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт №6084 щодо встановлення відповідальності за підроблення документів про проведення профілактичних щеплень. Парламент ухвалив його у першому читанні 2 листопада. Зокрема, пропонують запровадити штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

Керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк сказав 4 листопада, що торгівля COVID-сертифікатами в Україні стала масштабним явищем.

За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, у МОЗ хочуть дати можливість зробити щеплення проти COVID-19 тим, хто раніше купив підроблені документи про вакцинацію. Власнику фейкового COVID-сертифіката доведеться розповісти сімейному лікарю, де він його придбав.

17 листопада профільний комітет Верховної Ради України підтримав амністію для українців, які купили підроблений COVID-сертифікат і повідомили про це правоохоронні органи.

Заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 12 січня 2022 року, розповіла, що з початку карантину в Україні відкрили майже 2300 кримінальних проваджень через фейкові COVID-сертифікати.

Рада 25 січня відхилила урядовий законопроєкт №6084.