В Україні запрацював запис на вакцинацію проти COVID-19
На порталі державних онлайн-послуг "Дія" з'явився запис на вакцинацію проти коронавірусу.
В описі послуги зазначено, що записатися можна в чергу на вакцинацію проти коронавірусу. Коли вакцинація стане доступною, громадянину надійде повідомлення. Вказано, що попередній запис у лист очікування не є записом до лікаря.
Для запису необхідно авторизуватися на порталі за допомогою особистого ключа або за допомогою BankID чи MobileID і підтвердити або надати персональні дані, а також вибрати населений пункт, у якому людина планує проходити вакцинацію.
Також записатися на вакцинацію можна через застосунок "Дія", зателефонувавши на лінію допомоги 0800 60 20 19 контакт-центру МОЗ із питань COVID-19, або у сімейного лікаря.
"Коли, згідно з дорожньою картою з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатися до пункту щеплення, обравши конкретну дату та час візиту", – цитує віцепрем'єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова сайт Офісу президента.
"Це максимально безпечно, швидко та зручно. Реєстрація через "Дію" дозволить зменшити черги, поїздки та контакти між людьми", – запевняють на сторінці Міністерства цифрової трансформації у Facebook.
Застосунок "Дія" запустили 6 лютого 2020 року. Спочатку в ньому були доступними водійські права і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. У квітні в застосунку "Дія" з'явилися цифрові паспорти, після оновлення в жовтні в ньому тепер є свідоцтво про народження дитини і можливість сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху.
Від початку вакцинації в Україні проти COVID-19 щепили 3141 людину, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії.
Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу препаратом AstraZeneca. Перше щеплення в країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого в усіх областях України вже почали вакцинувати.
Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca.
Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуться в липні. Окрім цього, планують, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.