В українському Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи впливає новий штам коронавірусу на ефективність вакцини
Поява у Великобританії нового штаму коронавірусу очікувана і не є причиною для занепокоєння. Про це заявили фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України.
У МОЗ зазначили, що диверсифікацію коронавірусу SARS-CoV-2 унаслідок процесів еволюції й адаптації спостерігають у всьому світі, і вона відбуватиметься через постійне передавання вірусів.
Новий штам, виявлений у Великобританії, здатний швидше поширюватися, ніж інші варіанти коронавірусу, із прогнозованим прискоренням передавання до 70%. Водночас станом на сьогодні немає жодних доказів того, що цей тип коронавірусу призводить до підвищення тяжкості інфекції або збільшення смертності, зазначили в МОЗ. Також немає доказів того, що він впливає на дію вакцини або лікування.
"Утім, варто зауважити, що більшість випадків інфікування новим варіантом SARS-CoV-2 реєстрували у людей до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми", – додали у відомстві.
На думку експертів, є кілька причин розвитку цього штаму. Перша – тривала інфекція в одного пацієнта з імуносупресією (пригнічення імунітету). Така тривала інфекція може призвести до накопичення мутацій із підвищеною швидкістю.
Іншим імовірним поясненням можуть бути процеси адаптації вірусу, які відбуваються в організмах тварин, а потім передаються людям.
Про виявлення нового типу коронавірусу, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Генкок. До того моменту у країні підтвердили понад 1 тис. випадків зараження новим видом вірусу в 60 районах країни.
Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути заразнішим на 70%.
Більше ніж 20 країн вирішило припинити пасажирське сполучення з Великобританією, щоб не допустити поширення нового різновиду коронавірусу. Таке рішення може ухвалити й українська влада.
За словами міністра охорони здоров'я Німеччини Єнса Шпана, вакцина BNT162b2 проти коронавірусної інфекції COVID-19 виробництва компаній Pfizer і BioNTech буде ефективною проти нового штаму коронавірусу.