В УПЦ МП підтвердили вручення підозри митрополиту Павлу. Кажуть, його викликали на допит у СБУ на 12.00

За даними ЗМІ, Павла підозрюють у розпалюванні ворожнечі та пропаганді війни
Фото: lavra.ua
Пресслужба Української православної церкви Московського патріархату підтвердила, що Служба безпеки України повідомила про підозру колишнього намісника Свято-Успенського монастиря Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя).

Там також повідомили, що на полудень його викликали на допит.

"Після чого буде вирішуватися питання про обрання міри запобіжного заходу", – ідеться в повідомленні.

Про те, що СБУ повідомила його про підозру і 1 квітня проводить обшук у будинку на території Лаври, митрополит розповів у відеозверненні, яке оприлюднило пропагандистське "РИА Новости".

Інформацію про слідчі дії "Українській правді" підтвердило джерело у правоохоронних органах. Підозри вручено за ст. 161 ККУ (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) і ст. 436 (пропаганда війни), пише "УП".

СБУ поки що не дала офіційних коментарів.

Активіст і блогер Сергій Стерненко опублікував у Telegram відео, де Лебідь розписується в отриманні підозри.

Контекст:

10 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив, що із 29 березня розриває зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП договір про безоплатне користування 79 будівлями, розташованими на території заповідника. Попередження стосується будівель нижньої Лаври, де розташований чоловічий монастир. У верхній Лаврі УПЦ МП користувалася Успенським собором і Трапезною церквою, але договір про їхню оренду закінчився 31 грудня 2022 року і його не продовжили. Ці два храми з 5 січня повернули в управління держави.

У відповідь пресслужба УПЦ МП назвала надіслане заповідником попередження "черговим ультиматумом", а митрополит Павло (Лебідь), який раніше був намісником Лаври, заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до рішення суду.

30 березня на території Лаври мала розпочати роботу державна комісія з питань приймання-передавання майна державній установі. До цього ченці мали звільнити приміщення. Проте священнослужителі не пустили комісію.

Того самого дня Кабмін України ухвалив рішення, згідно з якими управління майном Києво-Печерської лаври передали державі.