В уряді ще не вирішили, чи запроваджувати "карантин вихідного дня", локдаун поки вводити не будуть – Шмигаль
Можливість введення "карантину вихідного дня" обговорюють на різних рівнях, якщо його вирішать вводити, МОЗ проводитиме консультації щодо цього з нардепами і науковими установами, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Кабінет Міністрів України ще не вирішив, чи вводитимуть в Україні додаткові карантинні обмеження у вихідні. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Щодо посилення карантину, так званого вихідного дня, цю тему обговорюють на рівні різних робочих груп, експертів, суспільства. Якщо ми підійдемо до такого рішення, то Міністерство охорони здоров'я окремо і детально поінформує та проконсультується щодо такої ініціативи з народними депутатами і науковими установами", – сказав Шмигаль.
Він підкреслив, що поки уряд не планує вводити тотальний карантин.
"Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість введення додаткових обмежень на певний період – для розірвання ланцюга захворювань. Але це не буде повна і постійна заборона", – сказав прем'єр-міністр.
Виступаючи у Верховній Раді 3 листопада, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов сказав, що ситуація з COVID-19 в Україні близька до катастрофічної.
4 листопада Степанов заявив, що серед імовірних додаткових заходів можливе введення "карантину вихідного дня". Суть його полягає в тому, що список закладів, які закриватимуть у вихідні, розширять. Кафе і ресторани в ці дні працюватимуть тільки на винос.
5 листопада головний санлікар України Віктор Ляшко розповів, що МОЗ запропонує обмеження, які торкнуться роботи зон харчування, дитячих кімнат і всіх розважальних зон у торгово-розважальних центрах.
"Ми хочемо, щоб у ТРЦ працювали виключно магазини, для того щоб люди могли купувати необхідні їм речі і щоб це не впливало на економіку нашої країни. Також хочемо просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність спортзалів, фітнес-центрів і басейнів", – уточнив він.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на ранок 6 листопада коронавірус в Україні від початку пандемії підтвердили у 440 тис. осіб (9721 – протягом останньої доби), 8125 пацієнтів померли, 195,5 тис. – одужали. Протягом минулих 24 годин в Україні зареєстрували найбільшу добову кількість видужалих (10 762 людини) і померлих (201).