Вибухи на складах у Сватовому. Двоє командирів ЗСУ постануть перед судом

29 жовтня 2015 року спалахнули склади Міноборони у місті Сватове, де зберігали приблизно 3,5 тис. тонн боєприпасів
Фото: Державне бюро розслідувань / Facebook

Державне бюро розслідувань скерувало обвинувальні акти стосовно двох командирів ЗСУ, яких обвинувачують у причетності до вибухів на військових складах у Сватовому. Про це повідомляє пресцентр ДБР.

Наголошують, що у вересні 2015 року командири розмістили військову техніку поблизу потенційно небезпечного об'єкта – польового складу боєприпасів, який розташований неподалік від міста Сватове Луганської області.

Пожежа, що спалахнула на складі боєприпасів, спричинила детонацію боєприпасів, що розлетілися і влучили у вказану військову техніку. Це призвело до знищення військового майна, зокрема реактивної системи залпового вогню "Ураган" та транспортно-зарядних машин до них, на 18 млн грн.

ДБР повідомляє, що пожежа сталася через "диверсію невстановлених осіб".

Вказаних військових обвинувачують у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). Максимальна санкція статті – позбавлення волі на строк до семи років.

Контекст:

29 жовтня 2015 року спалахнули склади Міноборони у місті Сватове, де зберігали приблизно 3,5 тис. тонн боєприпасів різної модифікації. Пожежу ліквідували за добу, але й після цього періодично виникали осередки займання та вибухи.

Через пожежу та детонування боєприпасів загинуло четверо осіб (троє військових та одна місцева мешканка).

У військовій прокуратурі заявили, що причина пожежі у Сватовому – службова недбалість посадових осіб, зокрема начальника складу. Водночас комісія Міноборони встановила, що спалах на території військової частини стався внаслідок пуску сигнальної ракети, яка потрапила на територію за межами складу.

У справі був один обвинувачений – майор Олександр Литвиненко, йому інкримінували недбале ставлення до військової служби та взяли під варту. Але під час суду з'ясували, що номінально Литвиненко не був начальником сватівського військового складу, майора відрядили туди для приймання та видавання боєприпасів, повідомляв "Восточный дозор".

У лютому 2021 року ще двом військовослужбовцям висунули підозри у справі про вибухи у Сватовому. Про завершення розслідування стосовно них 7 травня повідомило ДБР.