"Відображали у своїх творах українську тематику". МОН хоче залишити Гоголя та Булгакова у шкільній програмі
На його думку, Микола Гоголь – фактично український письменник, бо багато зробив для української культури. Також, за його словами, у школах продовжать вивчати творчість Володимира Короленка, повість Михайла Булгакова "Собаче серце" і роман "12 стільців" Іллі Ільфа та Євгена Петрова.
"Якщо говорити концептуально, ухвалено рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов'язана з Україною, тобто вони народилися в Україні, або тривалий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, – їхня творчість залишатиметься у навчальних програмах", – сказав Кононенко.
У курсі літератури залишиться роман Анатолія Кузнєцова "Бабин Яр". Представник МОН вважає, що це знаковий твір, документальний, який тісно пов'язаний із трагічними подіями в Україні.
"Тобто масового виключення творів не буде, скелет програми залишається так, як є", – підсумував посадовець.
Контекст:
20 червня стало відомо, що група експертів при Міністерстві освіти і науки, куди входять шкільні вчителі, філологи, інші педагоги, ухвалила рекомендації для МОН вилучити всіх російських та білоруських авторів зі шкільної програми. Водночас, як зазначила "BBC News Україна", це лише рекомендації, з якими ще має ознайомитися міністерство та вирішити, чи оновлювати навчальні програми.
Народний депутат, член комітету Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук у своєму Instagram пояснив важливість ініціативи щодо зміни шкільної програми. "Більше половини програми "Зарубіжної літератури" із 6-го до 11-го класу в Україні складали російські письменники. Культурний фронт – це soft power Росії. І те, що нам із дитинства нав'язували "велику російську літературу" і що ми маємо її вивчати, – це один з елементів гібридної війни та маркування "русского мира", – зазначив він.