Відповісти на новий виклик суспільству Актуально

Захід відбувався у форматі експертних груп
Фото: fund.fdu.org.ua

Фонд Ріната Ахметова організував у Києві експериментальну зустріч на тему "Як підлітка з інтернату мотивувати до розвитку свого потенціалу і допомогти знайти Суперсилу?".

Головною метою експериментальної зустрічі стало розроблення плану ефективної допомоги учням випускних класів інтернатних закладів, розповіла директор із розвитку проектів Фонду Ріната Ахметова Тетяна Кухоцька, повідомляє сайт фонду.

За її словами, за 10 років роботи програми "Сирітству – ні!" Фонду Ріната Ахметова ставлення до теми усиновлення та сирітства в українському суспільстві кардинально змінилося. Але це стосується не всіх аспектів цього питання.

"10 років тому, коли створювали програму "Сирітству – ні!", фонд був на порозі вирішення величезної проблеми. У суспільстві було не прийнято говорити про усиновлення. Тему було настільки табуйовано, що охочих усиновити дитину було мало. Як усиновити дитину і які проблеми можуть виникнути? Такі запитання поставити було нікому. За 10 років у державі, зокрема завдяки програмі "Сирітству – ні!" Фонду Ріната Ахметова, який є драйвером цієї теми, було зроблено величезний крок уперед. Зараз про усиновлення говорять буденно. І це дає змогу збільшити кількість дітей, яких усиновлюють. Суспільство пройшло величезний шлях від "соромно" до "повсякденно". Ми стоїмо перед новим викликом: як допомагати дітям віком від 13 років, яких практично не всиновлюють, на відміну від діток у віці до трьох років. Суспільство стоїть перед завданням зробити так, щоб ці діти відчували себе повноправними членами", – пояснила Кухоцька.

Заступник директора департаменту із захисту прав дітей Мінсоцполітики Володимир Вовк і директор із розвитку програм і проектів Фонду Ріната Ахметова Тетяна Кухоцька. Фото: fund.fdu.org.ua

Уперше в Україні до обговорення такої непростої теми було запрошено не тільки працівників державних органів, психологів і фахівців у питанні усиновлення. Крім них учасниками експериментальної зустрічі стали представники бізнесу, креативних агентств і культури.

Захід відбувався у форматі експертних груп.

"Фонд порушив дуже важливе питання допомоги підліткам, позбавленим сім'ї або батьківського піклування. Це та вікова категорія, яка випадає з поля зору як державних установ, так і громадських організацій. Тут зібралися люди різних професій, із різним життєвим досвідом, які хочуть допомогти таким підліткам", – зазначила психолог Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Любов Лоріашвілі.

За підсумками зустрічі групи презентували свої напрацювання. На думку присутніх, мотиваційні зустрічі для дітей в інтернатах відіграють величезну роль. Це підтверджує досвід фонду, який минулого року саме у форматі мотиваційних зустрічей провів акцію "Рінат Ахметов – дітям!" в інтернатних установах Донецької області. Ці зустрічі проводили амбасадори фонду – відомі ведучі телеканала "Україна". На своєму прикладі вони змогли показати хлопцям, що в житті немає непереборних перешкод.

"Підлітковий період – це особливий період у розвитку особи. Підліток починає порівнювати себе з дорослими та однолітками, усвідомлює власну цінність, унікальність і неповторність. Головне – розпізнати свій талант, свій дар, він є у кожного і завжди унікальний", – зазначила амбасадор акції, ведуча телеканала "Україна" Марина Кухар.