"Війна – це стрес". МОЗ розповіло, на які психічні проблеми скаржилися українці 2023 року
2023 року приблизно 52 тис. українців зверталися до медичних закладів України первинного рівня з питань психічного здоров'я. Про це 22 жовтня поінформувало у Facebook Міністерство охорони здоров'я.
"Війна – це стрес. Для кожного з нас. Але перший крок на шляху до стабілізації свого "внутрішнього дзену" – це прийняття проблеми й усвідомлення, що звернутися по допомогу – це не соромно, а, навпаки, нормально. [...] Тільки у 2023 році з питань психічного здоров'я звернулося на первинному рівні меддопомоги близько 52 тис. пацієнтів", – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, скарги пацієнтів стосувалися таких проблем:
- відчуття тривоги / нервування / напруженість – 27 428 осіб;
- порушення сну – 17 439 осіб;
- пригнічений настрій – 5008 осіб;
- порушення пам'яті – 2968 осіб;
- гостра реакція на стрес – 2236 осіб;
- відчуття дратівливості, злість – 2281 особа.
У відомстві наголосили, що 3766 звернень стосувалися поведінки дітей.
У МОЗ нагадали, що професійна психічна допомога для українців безоплатна в медзакладах, які підписали контракт із Національною службою здоров'я України.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Бої тривають на півдні й сході України.