Віцепрем'єр Федоров: Ми хочемо звести до нуля спілкування людини з державою
"І в цьому є ідея нашої "Дії". Народилася дитина – ви її можете за кілька кліків зареєструвати. Потім дитина вступає до університету – вона подала документи онлайн за кілька кліків, щоб університет її розглянув. Хочете зареєструвати бізнес – кілька кліків, податки сплатити – кілька кліків. Ми хочемо мінімізувати, взагалі звести до нуля спілкування людини з державою. Для того, щоб людина займалася своїми улюбленими справами, працювала, займалася сім'єю", – розповів він.
Федоров додав, що для людей, які не є просунутими користувачами комп'ютера або смартфона, усі ці послуги доступні у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
"Коли ми будуємо цифрову державу, ми не просто спрощуємо послуги в смартфоні або на порталі, ми спрощуємо і в ЦНАП ці послуги. Ми ж не просто оцифровуємо процес, ми змінюємо філософію повністю. Наприклад, в Україні більше ніж 2 тис. послуг, я вважаю, що має залишитися 300. Більшість послуг не потрібна", – додав міністр.
Федоров розповів, що застосунком уже користується 6 млн українців, а загалом усіма продуктами Мінцифри – майже 11 млн.
Контекст:
"Дія" – електронний сервіс державних послуг, створений Міністерством цифрової трансформації, його запустили 6 лютого 2020 року. Він містить однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами. Станом на початок 2021 року застосунок установило 2,6 млн українців, на порталі були доступні 50 електронних послуг.
У квітні 2020 року в застосунку "Дія" з'явилися цифрові паспорти (закордонний біометричний і внутрішній паспорти у вигляді ID-картки). У жовтні застосунок оновили – зокрема, в ньому тепер є свідоцтво про народження дитини і можливість сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху.
17 травня в застосунку "Дія" стала доступною послуга одержання електронного підпису під назвою "Дія.Підпис". Цим підписом можна користуватися у сервісах mononbank, "Документ.Онлайн" і "Вчасно".