Влада України не вирішила, чи посилювати карантин після виборів – ЗМІ
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль виступає проти посилення карантину, але остаточне рішення ухвалюють в Офісі президента, повідомили виданню "Обозреватель" джерела в уряді.
Українська влада поки що не ухвалила рішення про те, чи потрібно запроваджувати загальнонаціональний карантин після місцевих виборів 25 жовтня. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на джерела в держорганах.
"Даних про карантин нема і ніхто не знає наперед, як буде. Все залежить від заповненості ліжок і кількості госпіталізованих", – пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.
За даними джерела в уряді України, загалом влада розглядає п'ять сценаріїв розвитку подій: "зелений", "жовто-зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "чорний". Відомо, що протягом найближчих місяців точно не буде "зеленого", а "чорний" запровадять, якщо у країні буде висока смертність і понад 10 тис. інфікованих на добу.
"Проти посилення карантину виступає [прем'єр-міністр України Денис] Шмигаль, але рішення ухвалюють на Банковій. Там навмисне спілкуються так, що все залежить від Кабміну, хоча насправді це не так. Після виборів ще щонайменше місяць формуватимуться місцеві ради, змінюватиметься керівництво департаментів, розроблятиметься нова політика. Так що відразу сюрприз для всіх робити не будуть", – повідомили журналістам в уряді.
Рішення про такий локдаун, який зараз діє в деяких країнах Заходу, поки що не обговорюють. Так само, як і закриття бізнесу за весняним сценарієм. Найбільше, на що може погодитися влада, – це попросити людей працювати з дому, зазначають журналісти.
"Україна не Ізраїль і не може дозволити собі місяць повного карантину. Хіба що ситуація остаточно вийде з-під контролю", – додали джерела.
Карантин у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні запровадили 12 березня. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональній владі дали право самостійно послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності низці критеріїв. 13 жовтня адаптивний карантин в Україні продовжили до кінця року.
Із липня залежно від епідемічної ситуації в регіонах або в окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (для кожного рівня діють свої карантинні обмеження).
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 15 жовтня відновила карантинне зонування в Україні. Воно почало діяти о 00.00 19 жовтня і має тривати 14 днів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що, якщо в Україні фіксуватимуть понад 9,5 тис. нових випадків COVID-19 на день, влада змушена буде ввести жорсткий карантин.
В Україні протягом минулої доби підтвердили 6719 нових випадків коронавірусної інфекції COVID-19, загальна кількість хворих сягнула 315 826 випадків COVID-19. Жертвами хвороби стало вже 5927 українців, а одужало 132 219 осіб.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.