Водії автобусів через невиплату зарплати влаштували страйк у Маріуполі, дизпаливо окупанти передали військовим – радник мера
Про це 6 березня повідомив у Telegram радник мера міста Петро Андрющенко.
"Забастовка… співпала з майже повною відсутністю дизельного пального для роботи автобусів", – наголосив він.
За словами Андрющенка, "дизельного пального немає, тому що всі залишки після маріупольської "бавовни" цивільні окупанти передали військовим окупантам".
"Тому навіть якщо заспокоїти водіїв, автобуси на лінію все одно не вийдуть", – зазначив радник мера Маріуполя.
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Від початку березня він був у блокаді, із другої половини травня місто – у повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
У Маріуполі діє український спротив. Американський Інститут вивчення війни (ISW) в оперативному аналізі наголошував на тому, що ефективні партизанські атаки України відволікають окупантів від виконання завдань на фронті.
Наприкінці лютого в Маріуполі пролунали серії вибухів. 22 лютого українська влада міста повідомила про влучання у склад боєприпасів окупантів у порту Маріуполя. Згодом радник мера підтвердив ліквідацію двох складів палива на базах окупантів у Кальміуському районі міста.
23 лютого Андрющенко повідомляв про щонайменше три вибухи в Маріуполі, зокрема в районі аеропорту та ММК ім. Ілліча.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов 23 лютого, коментуючи вибухи в Маріуполі, заявив, що відстань до міста від лінії фронту для ЗСУ більше не є перешкодою. "Відстань, повірте, вже на сьогоднішній день для нас великого значення не має. Чи то 100 км, чи то 150 км, чи то це трішки більше", – додав Данілов.