Водії, які скоїли у стані сп'яніння ДТП із травмуванням або загибеллю людей, не зможуть розраховувати на амністію й помилування – Нацполіція

Білошицький: Строк позбавлення права водіння підсумовуватимуть, а не замінюватимуть
Фото: mvs.gov.ua

Закон, що передбачає посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, виключає будь-які інструменти пом'якшення покарання для водіїв, які у стані алкогольного сп'яніння здійснять ДТП із травмуванням або загибеллю людей, заявив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Нацполіції України Олексій Білошицький.

Із 17 березня, коли в Україні набудуть чинності норми закону, що посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, водії, які скоїли у стані алкогольного сп'яніння ДТП із травмуванням або загибеллю людей, не зможуть розраховувати на амністію й помилування. Про це сьогодні під час брифінгу заявив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Нацполіції України Олексій Білошицький, передає кореспондент "ГОРДОН".

За його словами, якщо йдеться про ДТП із постраждалими, то тепер вводять окремий кваліфікований склад злочину – за скоєння ДТП у стані алкогольного сп'яніння, що призвело до завдання тілесних, тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілих, передбачено позбавлення волі на різні строки. Водночас закон виключає будь-які інструменти пом'якшення покарання.

"Це означає, що якщо людина, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, скоїла ДТП, яке спричинило травми або загибель потерпілих, то порушник не може розраховувати на умовно-дострокове звільнення, амністію або помилування. Окрім того, порушник не зможе уникнути відповідальності у зв'язку з каяттям, примиренням або переданням порушника на поруки", – підкреслив Білошицький.

Він зазначив, що тепер порушникам не вдасться уникнути покарання за керування транспортом у стані алкогольного сп'яніння, як це було раніше.

"Закон передбачає, що розгляд справи за ст. 130  [Кримінального кодексу України] тепер триватиме протягом одного року. Виключають можливість закриття цієї справи через малозначність або у зв'язку з переданням на розгляд трудового колективу. Окрім того, хочу зазначити, що строк позбавлення права водіння підсумовуватимуть, а не замінюватимуть", – уточнив Білошицький.

12 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон №1231-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху". Документ набуде чинності о 0.01 17 березня.

Рада ухвалила відповідний проєкт закону у другому читанні й у цілому 16 лютого. Він посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, штрафи збільшать:

  • за перевищення швидкості руху більш ніж на 50 км/год – із 510 до 1700 грн;
  • за залишення місця ДТП – із 255 до 3400 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на один-два роки або без позбавлення прав;
  • за управління або передання керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – із 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу);
  • за керування транспортним засобом особою, яку було позбавлено такого права, – із 510 до 20 400 грн, за повторне таке порушення протягом року – 40 800 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років (можливе також оплачуване вилучення транспортного засобу).

Окрім того, за керування автомобілем напідпитку штрафи встановлюють у розмірі від 17 тис. грн (за перший випадок) до 51 тис. грн із позбавленням водійських прав на 10 років. За третє таке порушення протягом року передбачено конфіскацію транспортного засобу.

В Офісі президента уточнили, що документ також дозволяє поліцейським використовувати засоби відеозапису з обов'язковим долученням таких матеріалів до адмінпротоколу.