За бустерну вакцинацію проти коронавірусу українці отримають іще 500 грн, а люди похилого віку зможуть платити "ковідними" грошима за комуналку – Зеленський

Зеленський: Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини
Фото: EPA
Українці, які зроблять бустерне щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати додаткові виплати. Про це 24 січня повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на його Telegram-каналі.

"Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія "бустеризації" стала єдиним стандартом для розвинених країн. Бустеризація – це третя доза вакцини, тому в рамках програми "єПідтримка" буде додано ще 500 грн – для тих громадян, які отримуватимать третю дозу", – сказав він.

Зеленський нагадав, що від сьогодні люди, старші за 60 років, зможуть витрачати отримані кошти за вакцинацію на купівлю ліків.

"Окрім цього, протягом лютого ми додатково розширимо програму для літніх людей. Вони матимуть можливість використання цих грошей на оплату комунальних послуг. Також незабаром програма буде розповсюджуватися і на громадян віком 14–18 років. Окрім базових цілей на спорт, музеї, кіно, театри, подорожі та інше, вони зможуть витрачати гроші у сфері освіти: на освітні курси та послуги, освітні програми", – наголосив він.

Контекст:

15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, отримає за програмою "єПідтримка" по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що цих грошей не видадуть готівкою. Їх можна витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу в умовах пандемії.

Інструкцію, як оформити заявку на отримання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.

Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця 2022 року. Виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Гроші громадяни отримують на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців із дня їх надходження на рахунок, а у разі невикористання суму буде повернуто державі, розповідали у Мінекономіки.

2021 року на програму виділили 8 млрд грн.

17 січня 2022 року в Мінекономіки України заявили, що в межах "єПідтримки" українцям виплатили майже 7 млрд грн, із них 1,5 млрд грн громадяни вже витратили.

19 січня Кабмін розширив дію програми "єПідтримка", дозволивши українцям віком від 60 років витрачати виплати на ліки. У майбутньому дію програми Кабмін планує розширити на дітей та підлітків віком 1217 років, заявляв Шмигаль.