За маску на підборідді – 170 грн. Кабмін України ініціював штрафи за неправильне носіння масок
Кабінет Міністрів України пропонує штрафувати на 170 грн тих, хто надів захисну маску неправильно. Тим, хто пускає у громадський транспорт, торговельні центри та інші місця відвідувачів із масками на підборіддях, загрожує штраф до 5100 грн.
Кабінет Міністрів України передав до Верховної Ради два законопроєкти, які зобов'язують українців носити медичні засоби захисту (маски) правильно. Перший законопроєкт вводить штрафи для фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).
Раніше порушників карантину могли оштрафувати на 17 тис. грн, а зараз пропонують штраф у розмірі 170 грн для тих, хто надів маску неправильно. Під час повторного порушення штраф становитиме вже 255 грн.
"Перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – ідеться в законопроєкті №3891.
В Україні для обчислення розмірів штрафів неоподатковуваний мінімум доходів громадян установлено на рівні 17 грн.
Каратимуть і тих, хто пускає у громадський транспорт, торговельні центри та інші установи відвідувачів із надітими неправильно масками. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.
"За пропуск, допуск особи у громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, а також виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування особи у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту суб'єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – ідеться в законопроєкті №3890.
В Україні до кінця цього року продовжили адаптивний карантин. Окрім того, через поширення коронавірусної інфекції Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 15 жовтня відновила карантинне зонування в Україні. У "червону" зону ввійшли Харків, Полтава, Тернопіль, Суми, Івано-Франківськ, Лисичанськ, Хмельницький, Чернівці та Чернігів.
Станом на 16 жовтня в Україні зафіксовано 287 231 випадок коронавірусної інфекції, із яких 5992 – протягом останньої доби. Жертвами COVID-19 стало 5408 хворих, 121 919 пацієнтів вилікували.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У березні Україна оголосила карантин.