Протягом трьох місяців Держприкордонслужба України виявила 2,3 тис. недійсних та підроблених COVID-сертифікатів

Упродовж доби прикордонники перевірили 10 тис. COVID-сертифікатів
Фото: dpsu.gov.ua
Із 21 серпня Державна прикордонна служба України (ДПСУ) перевірила сертифікати про вакцинацію проти коронавірусної інфекції у понад 940 тис. осіб. Про це відомство проінформувало 17 листопада на своєму сайті.

"Починаючи із 21 серпня цього року прикордонники здійснюють перевірку відповідних COVID-сертифікатів за допомогою устаткування, яке використовує програмне забезпечення SafeBorder. [...] Перевірено 940 125 сертифікатів, із них виявлено 1737 недійсних та 594 підроблені сертифікати", – ідеться у повідомленні.

У ДПСУ зазначили, що протягом доби прикордонники просканували понад 10,2 тис. QR-кодів, найбільше – 4904 – в аеропортах Києва. Ще 4513 кодів перевірили у пунктах пропуску на заході України.

Упродовж 24 годин українські прикордонники виявили 11 підроблених COVID-сертифікатів.

У Держприкордонслужбі розповіли, що інформацію про підроблені сертифікати передають "до компетентних органів", тобто до Національної поліції.

Контекст:

Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про вакцинацію.

1 листопада комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт №6084 щодо встановлення відповідальності за підроблення документів про проведення профілактичних щеплень. Парламент ухвалив його у першому читанні 2 листопада. Зокрема, пропонують ввести штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

За даними МВС, в Україні цього року відкрили понад 1200 проваджень за підроблення COVID-документів.

Керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк сказав 4 листопада, що торгівля COVID-сертифікатами в Україні стала масштабним явищем.

У поліції 8 листопада повідомляли, що у більше ніж 80 провадженнях за фактами підроблення, збуту та використання COVID-документів фігурують медики.

За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, у МОЗ хочуть дати можливість зробити щеплення проти COVID-19 тим, хто раніше купив підроблені документи про вакцинацію. Власнику фейкового COVID-сертифіката доведеться розповісти сімейному лікарю, де він його придбав.