Забруднена вода з річки Сейм рухається Десною. У Києві ситуація з якістю води контрольована – КМДА
Забруднення річок Сейм і Десна з російської території вже завдало збитків довкіллю Чернігівської області на суму 186 млн грн, це ще не остаточні розрахунки. Про це повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у Telegram 7 вересня.
"Погано те, що органічно забруднена вода рухається Десною. Відтак, продовжують діяти заборони на купання, вилов риби й використання води обох річок для господарських потреб, зокрема напування худоби й поливу городини. Із кращого – пляма вже не така концентрована, а швидкість її руху менша за швидкість течії Десни. Це дає більше часу на її розбавлення і насичення води киснем", – розповів Чаус.
За його словами, у річках уже не фіксують масового мору риби. Але, щоб пришвидшити штучну аерацію води, потрібні додаткові установки, із якими області допоможе Міндовкілля.
У Києві ситуація з якістю води контрольована, повідомила Київська міська державна адміністрація. Там зазначили, що профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро. Якщо якість води погіршиться, ПрАТ "АК "Київводоканал" негайного відкоригує технологічні процеси і застосує додаткові реагенти для знезараження води, ідеться в повідомленні.
Фіксують погіршення якості води річки Сейм. Проте, за інформацією служб контролю, зараз підстав для паніки немає – показники питної води у столиці залишаються в нормі. На випадок погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, який дасть змогу забезпечити споживачів міста Києва питною водою, повідомили в КМДА.
Окремі організації й установи також можуть розробляти плани для убезпечення і реагування на будь-які можливі сценарії розвитку подій, зазначають у повідомленні. Зокрема, вони можуть звертатися до підпорядкованих підприємств щодо створення запасів води. В адміністрації наголосили, що такі дії не свідчать про настання надзвичайної ситуації.
Контекст:
Держагентство меліорації та рибного господарства України повідомляло 27 серпня, що в річці Сейм, яка тече з РФ, зафіксували значне перевищення концентрації забруднювальних речовин – амонію і завислих речовин. У зв'язку із чим у населених пунктах заборонили купання, риболовлю, а також використання води із Сейму для технічних потреб.
31 серпня в Мінекології поінформували, що в Сумській і Чернігівській областях із річки Десна зібрали 18 тонн загиблої риби.
5 вересня у Мінекології повідомили, що забруднювальні речовини в Десні дійшли до Чернігова, проте загрози питному водопостачанню немає.