Захворюваність на COVID-19 упала, лікарні згортають коронавірусні відділення через брак пацієнтів – МОЗ України
"Попри це жоден пацієнт – зараз або в майбутньому – не залишиться без допомоги. Нікого не мають виписувати, не долікувавши через закриття "ковідного" відділення, хворих пацієнтів мають долікувати в ньому або перевести до іншої лікарні", – обіцяють у відомстві.
У повідомленні уточнюють, що якщо лікарня перестає надавати стаціонарну допомогу пацієнтам із COVID-19, місцева влада має подбати про те, щоб хворі завершили лікування в цьому закладі або їх перевели в інший.
У МОЗ зазначили, що Національна служба здоров'я України фінансує ведення і лікування всіх випадків COVID-19. Повідомляють, що МОЗ і Нацслужба здоров'я готові допомогти представникам місцевої влади в налагодженні нових маршрутів пацієнтів.
Зараз МОЗ спільно з НСЗУ розробляють модель готовності лікарень до протидії COVID-19 у випадку нової хвилі.
Якщо когось примусово виписують із коронавірусного відділення, міністерство закликає звертатися на гарячу лінію НСЗУ за телефоном 1677 або в контакт-центр МОЗ за номером 0800 60 20 19.
Контекст:
НСЗУ визначила 510 медичних закладів, де надають допомогу хворим на COVID-19. У цих лікарнях виділено 59,6 тис. ліжок для пацієнтів з інфекційними захворюваннями.
Україна посідає 16-те місце у світі за кількістю підтверджених випадків інфікування. Найбільший добовий приріст випадків COVID-19 в Україні – 20 341 – було зафіксовано 2 квітня. Наприкінці квітня розпочався спад. Протягом останнього тижня щодня фіксують менше ніж 4 тис. нових випадків інфекції.
Наприкінці квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація з COVID-19 в Україні стабілізується. "Але те, що ми виходимо з чергової хвилі, не означає, що коронавірус зник. Це точно не означає, що ми можемо повернутися до масових гулянь, вечірок, скупчень людей", – сказав він.
Президент України Володимир Зеленський доручив проаналізувати і спрогнозувати ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції восени цього року.