Заступник директора Інституту фтизіатрії та пульмонології повідомив, що у 2016 році у 13 областях України зросли показники захворюваності на туберкульоз
Основні виклики в боротьбі з туберкульозом полягають у забезпеченні ефективності та безперервності лікування і своєчасності виявлення захворювання, сказав заступник директора Інституту фтизіатрії та пульмонології імені Яновського Василь Мельник.
В Україні минулого року у 13 областях зросли показники захворюваності на туберкульоз, сказав заступник директора Інституту фтизіатрії та пульмонології імені Яновського Василь Мельник під час прес-конференції 24 березня в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляють на сайті центру.
За його словами, у 2016 році захворюваність на туберкульоз знизилася на 2,2% – до 54,7 на 100 тис. населення, не враховуючи тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Мельник додав, що на тлі загального зниження у 13 областях відбулося зростання.
Він зазначив, що загалом торік зареєстрували 23 тис. нових випадків захворювання, із них 779 – серед дітей і підлітків, однак смертність від усіх форм туберкульозу знизилася на 13,9%. Мельник підкреслив, що основні виклики в боротьбі з туберкульозом полягають у забезпеченні ефективності та безперервності лікування і своєчасності виявлення захворювання.
"За нашими підрахунками, недовиявлено ще 50% хворих у додаток до тих, яких ми зареєстрували", – сказав він.
Координатор напрямку інфекційних захворювань і програмний менеджер об'єднаної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ та вірусними гепатитами Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Масуд Дара повідомив, що туберкульоз на глобальному рівні входить у першу десятку причин смерті. За його словами, протягом минулого року у світі захворіло приблизно 10 млн, майже 2 млн померли. Дара додав, що в європейському регіоні рівень захворюваності знижується щорічно приблизно на 4,3%. Він зазначив, що це найшвидше зниження серед усіх регіонів.