Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів
Президент подякував усім, хто підписав петицію, за активну громадянську позицію.
"У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Кожен громадянин є невіддільною частиною громадянського суспільства, на нього поширюються всі права і свободи, закріплені в Конституції України", – наголосив Зеленський.
У своїй відповіді він вказав на українське сімейне законодавство та звернув увагу, що в Конституції закріплено: шлюб ґрунтується на добровільній згоді чоловіка і жінки.
В умовах воєнного часу Конституцію України не можна змінити, констатував президент.
"Водночас уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини. Відповідно до ст. 116 Конституції України, Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Ураховуючи зазначене, я звернувся до прем'єр-міністра України [Дениса Шмигаля] з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання та поінформувати про відповідні результати", – додав Зеленський.
Контекст:
Петицію із закликом легалізувати одностатеві шлюби в Україні оприлюднили 3 червня, до 9 липня вона набрала понад 25 тис. голосів, необхідних для того, щоб потрапити на розгляд до президента.
"У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім'ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар", – писала авторка петиції Анастасія Савенко.
22 червня на YouTube-каналі KyivPride опублікували соціальний ролик під назвою People shoot people на підтримку українських захисників та захисниць, які належать до ЛГБТ-спільноти. У ньому йдеться про те, що Україну захищають сотні людей – представників ЛГБТ.
Як пояснювало НВ, через те, що одностатеві пари не можуть зареєструвати шлюб, вони не можуть реалізувати низку інших прав, зокрема спільно володіти майном як подружжя, успадковувати майно свого партнера, спільно виховувати дітей. Крім того, у разі смерті одного з пари, інший (або інша) не може взяти під опіку дитину померлого, оскільки офіційно не є для неї прямим родичем.