Зеленський заявив, що локдаун в Україні можуть ввести у разі 15 тис. нових випадків COVID-19 на добу
Лоудаун у зв'язку з епідемією коронавірусу зупинить економіку України, заявив президент Володимир Зеленський.
Локдаун в Україні можуть запровадити у разі 15 тис. випадків зараження коронавірусом на день. Про це в інтерв'ю українським телеканалам, яке транслює канал "Сегодня" в YouTube, сказав президент України Володимир Зеленський.
"Із приводу локдауну, хочу всіх заспокоїти. Ми розуміємо, що будь-який лоудаун повністю зупинить економіку нашої країни. Це страшно, небезпечно і на сьогодні, я вважаю, неможливо і недоцільно. Що стосується цифр, про які говорить міністр охорони здоров'я, і цифр, про які я говорив, – так і є. Але одразу ми думали, що при 5 тис. ми можемо ввести локдаун, це було на самому початку коронавірусу. Це про те, як ми були готові, про те, як ми готові зараз і як ми будемо готові. І місяць тому ми вважали, що при 9,5 тис. захворілих на день ми не зможемо і наша медицина зупиниться, не буде вистачати ліжок у лікарнях і не буде перш за все вистачати медиків", – сказав президент
Він повідомив, що в Україні збільшують кількість ліжко-місць для пацієнтів із COVID-19.
І [міністр охорони здоров'я України Максим] Степанов тут сьогодні абсолютно правий, що при 15 тис. ми можемо ввести локдаун, але це не про ліжка... Ми не можемо збільшити кількість лікарів. Ми збільшуємо через перепрофілювання, через залучення інтернів, навіть студентів, але це не може бути безрозмірно", – сказав президент.
Він закликав громадян носити маски.
"Просто не можуть мільйони лікарів раптом з'явитися в Україні", – додав глава держави.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Карантин у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні ввели 12 березня. З 11 травня у країні почали пом'якшувати обмеження. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право самостійно послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності низці критеріїв. 13 жовтня адаптивний карантин в Україні продовжили до кінця року.
Із липня залежно від епідемічної ситуації в регіонах або в окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (для кожного рівня діють свої карантинні обмеження).
Зеленський 19 жовтня говорив, що якщо в Україні фіксуватимуть понад 9,5 тис. нових випадків COVID-19 на день, влада змушена буде ввести жорсткий карантин.
За даними станом на 22 жовтня, за час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 322 879 осіб, із них 6043 померли, а 134 898 – одужали. Із середини жовтня в Україні щодня фіксують понад 5–6 тис. випадків інфікування коронавірусом, протягом минулої доби вперше виявили більше ніж 7 тис.