RU
усі новини

"Зупиніть рейдерів!" Працівники МГЗ звернулися до президента, міністрів та нардепів

МГЗ - один із найбільших у Європі заводів у галузі кольорової металургії
Фото: esu.com.ua
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

Трудовий колектив Миколаївського глиноземного заводу надіслав звернення до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, генпрокурорки Ірини Венедіктової, міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, а також до народних депутатів. Про це йдеться у повідомленні пресслужби підприємства на сторінці у Facebook.

"Понад 2000 підписів залишили під колективним зверненням до президента України Володимира Зеленського працівники Миколаївського глиноземного заводу", – запевнили у заяві.

У МГЗ переконані, що підприємство працює цілком у межах закону, це підтверджують результати численних перевірок контролювальних органів, надані у додатках до листів. Але завод зіштовхнувся із "потужною і добре спланованою" рейдерською атакою, про що свідчить водночас кілька фактів.

Серед них представники МГЗ назвали неправомірні дії посадових осіб Заводського районного суду, численні порушення закону з боку ГО "Стоп шлам" та недійсні експертизи, до яких постійно апелюють активісти.

У поліції вже відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства засновників ГО "Стоп шлам", повідомили на заводі, а порушення посадових осіб Заводського районного суду розслідує ГБР за статтею 376-1 Кримінального кодексу України (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) і за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем). Експертів, які виконали сумнівні експертизи, притягнуто до дисциплінарної відповідальності, їхні свідоцтва припинені , нагадали на МГЗ.

ож можемо констатувати, що Миколаївський глиноземний завод стикнувся з потужною та добре спланованою рейдерською атакою, в якій злагоджено діють "активісти", юристи, експерти, судді тощо. Зараз всі вони – фігуранти кримінальних проваджень. Але продовжують тиснути через вуличні акції, розповсюдження недостовірної інформації у ЗМІ та введення в оману представників влади", – зауважили у повідомленні.

Співробітники МГЗ вважають, що робота одного з останніх великих промислових підприємств Миколаївської області може опинитися під загрозою, і зупинка МГЗ неминуче призведе до соціального вибуху в регіоні. Завдяки заводу стабільний дохід має майже 10 тисяч робітників та членів їхніх сімей, поповнюють бюджети різних рівнів і реалізують десятки соціальних проєктів громадських організацій та місцевої влади, підкреслює пресслужба.

Трудовий колектив заводу попросив президента України, міністрів і народних депутатів звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо МГЗ, і не допустити знищення підприємства.

Контекст:

У грудні 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу компенсації для постраждалих. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд грн миколаївцям, що приєдналися до позову.

12 липня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська розкритикував експертний висновок , на підставі якого ухвалили судове рішення. "Оцінка проводилася на підставі роздруківок з мережі Інтернет та копій дозвільних документів без дослідження відомостей щодо психологічно значимих фактів порушення встановлених методик та здорового глузду", – заявив він, порівнявши активістів, які виступають проти МГЗ, із рейдерами.

Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
18 серпня, 2021 13.39
4 серпня, 2021 12.21
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 00.49
Сьогодні 00.30
Сьогодні 00.14
Учора 23.58
Учора 23.49