Захарова вважає, що США слід позбавити права проводити спортивні змагання
Невидавання американських віз російським спортсменам, які мають офіційні запрошення на змагання у США, – "очевидна дискримінація", уважає спікер МЗС РФ Марія Захарова.
США порушують зобов'язання як сторона, що приймає на спортивних змаганнях, не видаючи віз російським спортсменам. Про це заявила офіційний представник міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Марія Захарова на брифінгу, розшифрування якого опублікував сайт відомства.
За її словами, на співбесіду для отримання візи росіянам доводиться звертатися за 300 днів, і "звертатися абсолютно марно".
"Відбувається явне і грубе порушення з боку США своїх зобов'язань як держави, яка приймає. Якщо країна зголосилася провести в себе багатонаціональні змагання, вона зобов'язана забезпечити можливість участі в них усіх, кого запросила відповідна міжнародна спортивна федерація. Невидавання американських віз нашим спортсменам, які мають офіційні запрошення на такі заходи, – очевидна дискримінація спортсменів, країни і, звісно, удар по міжнародному спорту", – уважає Захарова.
За її словами, те, що відбувається, може бути пов'язаним із прагненням США "позбутися сильних спортсменів" або бажанням ізолювати РФ.
"Усі ж бачать, що влада цієї країни "грає не за правилами" – сьогодні проти російських спортсменів, а завтра, отже, може так само вчинити з іншими. Поки таке становище не зміниться, пропонуємо міжнародним спортивним федераціям утримуватися від надання США права на проведення змагань. Не можна потурати тій державі, яка явно змішує спорт і політику", – заявила Захарова.
Вона зазначила, що в Росії, навпаки, "раді американцям, які приїжджають у Росію".
Улітку 2017 року у відповідь на санкційну політику США Росія вислала із країни 755 співробітників американської дипмісії. Після цього термін очікування для отримання віз США зріс у РФ до 85 днів.
29 березня 2018 року у зв'язку з отруєнням у Великобританії екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля 28 країн НАТО вислали російських дипломатів. Зі США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі.
Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн, зокрема зі США. Це призвело до ще більшого збільшення терміну розгляду заявок на отримання віз.