МОК вислав з Олімпіади двох білоруських тренерів через Тимановську

МОК створив дисциплінарну комісію у зв'язку із ситуацією навколо білоруської спортсменки
Фото: depositphotos.com
Міжнародний олімпійський комітет позбавив акредитації на Олімпіаді 2020 двох білоруських тренерів у зв'язку зі скандалом навколо легкоатлетки з Білорусі Христини Тимановської. Заяву про це опубліковано 6 серпня в офіційному акаунті пресслужби МОК у Twitter.

У справі Тимановської створили дисциплінарну комісію, повідомляє МОК. Вона вивчить обставини інциденту і роль головного тренера збірної Білорусі Артура Шумака та голови національної команди з легкої атлетики Юрія Моісевіча.

"В інтересах добробуту спортсменів НОК Білорусі, які все ще перебувають у Токіо, і як тимчасовий захід МОК учора ввечері скасував акредитацію двох тренерів, Шумака і Моісевіча", – ідеться в повідомленні.

Тренери на вимогу МОК уже покинули Олімпійське селище. "Їм нададуть можливість бути почутими", – обіцяли в комітеті.

Раніше в МОК допустили введення нових санкцій проти НОК країни у зв'язку з інцидентом з Тимановською.

Шумак і Моісевіч – представники збірної Білорусі на Олімпіаді, аудіозапис розмови Тимановської з якими на початку скандалу опублікували ЗМІ. "Надійшла така вказівка: ти сьогодні вилітаєш додому... Якщо ти хочеш виступати далі за Республіку Білорусь, то послухай те, що тобі рекомендують: приїдь, поїдь додому, до батьків, куди завгодно", – говорять співрозмовники спортсменці. Їй також рекомендували "змиритися" і "не виставляти свою гординю", тому що "так люди суїцидом закінчують".

Контекст:

Тимановська 1 серпня розповідала, що білоруські спортивні функціонери вирішили без її відома виставити її на Олімпіаді на 400-метрівку, хоча вона бігає дистанції по 200 м. Це сталося, тому що білоруський НОК "накосячив" і у спортсменок, які мали вперше брати участь в Олімпіаді, не було достатньої кількості допінг-проб, пояснила Тимановська.

Коли ситуація стала публічною, спортсменку спробували посадити на літак до Мінська, за її словами – примусово. Тимановська летіти відмовилася, оскільки побоюється, що в Білорусі її посадять до в'язниці. Водночас, за словами легкоатлетки, у її історії політики немає.

Тимановська звернулася в Міжнародний олімпійський комітет та поліцію. Чехія і Польща запропонували їй захист і допомогу.

Чоловік Тимановської Арсеній Зданевич спочатку поїхав із Білорусі до Києва, а потім отримав польську гуманітарну візу. Сама Тимановська попросила притулку у Польщі, їй видали гуманітарну візу. З Токіо вона полетіла 4 серпня. 5 серпня Зданевич автомобілем виїхав до Польщі.

Після інциденту з Тимановською Білорусь покинув тренер білоруської гандбольної команди "Витязь", активіст Вільного об'єднання спортсменів Білорусі (SOS BY) Костянтин Яковлєв, а білоруська спортсменка Яна Максимова, яка виступає в багатоборстві, заявила, що не повертатиметься до Білорусі з Німеччини.

5 серпня Тимановська заявила, що має намір продовжити спортивну кар'єру в Польщі.