Нагородження російських фігуристів на Олімпіаді відклали через допінг-пробу "сенсації Ігор" Валієвої – ЗМІ

Валієва стала першою фігуристкою, яка виконала четверний стрибок на Олімпійських іграх
Фото: EPA
Церемонію нагородження російських фігуристів на Олімпіаді в Пекіні затримали через проблеми з допінг-пробою 15-річної фігуристки Каміли Валієвої, повідомило видання Inside the Games.

7 лютого команда російських фігуристів виграла командні змагання. Церемонія нагородження мала відбутися того самого дня, але її перенесли на 8-ме, а потім – на невизначений строк.

Журналісти, посилаючись на джерела, писали, що проблема пов'язана з тестом на допінг одного зі спортсменів. 9 лютого стало відомо, що йдеться про Валієву, яку називають "російською сенсацією". Як повідомляла пресслужба Олімпіади, дівчина стала першою фігуристкою, яка виконала четверний стрибок на Олімпійських іграх.

Водночас згідно зі Всесвітнім антидопінговим кодексом, якщо Валієва дійсно порушила антидопінгові правила, її ім'я не можна буде офіційно оприлюднити, оскільки вона молодша за 16 років. Крім того, через вік покарання для спортсменки можуть пом'якшити.

"Спорт-Экспресс" із посиланням на джерела повідомив, що у пробі фігуристки виявили препарат для лікування кардіологічних захворювань. Джерело видання "Чемпіонат" зазначило, що виявлена речовина не впливає на результативність спортсмена, але все-таки офіційно вона є забороненою. За інформацією джерел РБК та "Коммерсанта", це препарат триметазидин.

Наразі юристи Олімпійського комітету Росії та Міжнародного олімпійського комітету ведуть розслідування того, що сталося. Як зазначав "Спорт-Экспресс", на офіційну заяву МОК на цю тему очікували 10 лютого о 13.00 за пекінським часом. Однак поки олімпійські чиновники ніяк не коментують ситуації.

Контекст:

Зимова Олімпіада 2022 року відбувається із 4-го до 20 лютого.

Російська збірна виступає на Іграх без національного прапора, гімну та називання країни через санкції, накладені на РФ МОК після допінгового скандалу.

"Санкції закінчуються за пів року після Олімпійських ігор у Пекіні, але якщо МОК вважає, що в нашій країні не борються з допінгом належне, то їх можуть і продовжити", уточнило mkSport.