Спортсмени з Афганістану не братимуть участі в Паралімпіаді в Токіо

Паралімпіада в Токіо розпочнеться 24 серпня
Фото: ЕРА (архів)
Через ситуацію в Афганістані представники цієї країни не братимуть участі в літніх Паралімпійських іграх 2020 року в Токіо. Про це 16 серпня повідомив Міжнародний паралімпійський комітет (МПК), поінформував The Japan Times.

У Паралімпіаді мало взяти участь двоє спортсменів-тхеквондистів – Закія Худададі і Хосейн Расулі.

У МПК пояснили, що вони не зможуть потрапити в Токіо через заблоковані аеропорти.

Видання зазначає, що 23-річна Худададі мала стати першою жінкою, яка коли-небудь представляла Афганістан на Паралімпіаді.

Паралімпіада 2020 відбудеться із 24 серпня до 5 вересня 2021 року в Токіо. Буде розіграно 540 комплектів нагород, що на 12 більше, ніж на Паралімпіаді 2016 у Ріо-де-Жанейро. Змагання проводитимуть без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

Контекст:

Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почалося в квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані того самого дня втік за кордон.

13 серпня "Талібан" звернувся до афганського народу, пообіцявши амністію військовослужбовцям урядової армії і поліцейським, а також недоторканність приватного майна.

Майже 70 держав, серед яких й Україна, вимагають вільної евакуації людей з Афганістану. Вони закликають забезпечити роботу аеропорту і залишити відкритими прикордонні переходи.

15 серпня президент США Джо Байден оголосив, що в Афганістан скерують 5 тис. американських військових для безпечного виведення з країни представників США і тих, хто їм допомагав. За його словами, представників "Талібану" попередили, що будь-які дії з їхнього боку на території Афганістану, які ставлять під загрозу персонал США та американську місію там, "чекатимуть швидкі і сильні" військові удари США. 16 серпня стало відомо, що Пентагон додатково скерує у країну 1 тис. військових США.

На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. 16 серпня аеропорт Кабула скасував усі комерційні рейси.