Тенісний турнір Wimbledon утратив рейтингові очки через бан гравців із Росії та Білорусі. Українці рішення розкритикували
"Можливість для гравців будь-якої національності брати участь у турнірах на основі заслуг і без дискримінації має основне значення для нашого туру. Рішення Wimbledon заборонити російським і білоруським гравцям змагатися у Великобританії цього літа підриває цей принцип і цілісність рейтингової системи ATP. Це також суперечить нашій угоді про рейтинги", – зазначено в повідомленні.
Проти заборони на участь у змаганнях виступила і Жіноча тенісна асоціація (WTA). В організації заявили, що "окремих спортсменів, які беруть участь в окремих видах спорту, не можна карати або перешкоджати їхній участі у змаганнях виключно через їхню національність або рішення, ухвалені урядами їхніх країн". Асоціація також ухвалила рішення не присуджувати рейтингові очки WTA Чемпіонату Wimbledon.
Про своє рішення прибрати нарахування очок за юніорський турнір на Wimbledon і турнір серед тенісистів-візочників також оголосила і Міжнародна тенісна федерація. У федерації заявили, що організаторам турнірів не дозволено в односторонньому порядку встановлювати критерії участі, несумісні з опублікованими ITF відкритими критеріями участі.
"ITF визначила, що критерії участі у Wimbledon, які забороняють участь росіянам і білорусам, ставлять під загрозу чесність його міжнародних змагань, зокрема його рейтингову систему, оскільки гравці не мають альтернативних еквівалентних можливостей поборотися за рейтингові очки та призові гроші", – ідеться в повідомленні.
Проте очки буде розіграно на турнірах ITF World Tennis Tour, ITF WTT Juniors, ITF Wheelchair Tennis Tour та ITF Seniors Tour у Великобританії, якщо для гравців буде альтернатива виступу в цей проміжок.
У відповідь на такі рішення ATP, WTA та ITF організатори чемпіонату Wimbledon заявили, що, як і раніше, не хочуть миритися з тим, щоб успіх чи участь у Wimbledon використовували на користь пропагандистської машини російського режиму.
"Тому ми хочемо висловити наше глибоке розчарування у зв'язку з рішеннями, ухваленими ATP, WTA та ITF щодо видалення рейтингових очок із чемпіонату. Ми вважаємо ці рішення непропорційними у контексті виняткових та екстремальних обставин цієї ситуації та положення, у якому ми опинилися, і такими, що завдають шкоди всім гравцям, які змагаються у турі", – заявили організатори.
На захист Wimbledon виступили деякі українські спортсмени. Колишня перша ракетка України Олександр Долгополов заявив у Facebook, що ATP, WTA та ITF ощасливили пропагандиста №1 Росію своїм рішенням.
"Дуже погане рішення. Не можна всидіти на двох стільцях", – додав він.
"Сказати, що я розчарований в ATP, було б применшенням. Ніколи б не подумав, що хтось може стати на бік загарбників і вбивць. Але мені здається, що навіть мої товариші по грі співчувають загарбникам і колабораціоністам із Росії та Білорусі. Гравці, які за 85 днів так і не змогли виступити із чітким повідомленням про засудження вторгнення в Україну. Ганебний день у тенісі", – відреагував у Twitter український тенісист Сергій Стаховський.
Контекст:
Wimbledon – найстаріший турнір великого тенісу, його було засновано 1877 року. Відбувається щорічно наприкінці червня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу та крокету в Лондоні. Wimbledon – один із чотирьох турнірів Великого шлема разом з Australian Open, US Open, Roland Garros та єдиний на кортах із трав'яним покриттям.
20 квітня організатори турніру оголосили, що усувають спортсменів із РФ та Білорусі від участі у змаганнях через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.