Українець Ломаченко програв бій за звання абсолютного чемпіона, згадав про УПЦ МП і розплакався

Поразка від Гейні для Ломаченка (на фото праворуч) третя у його професійній кар'єрі
Фото: ЕРА

У ніч на 21 травня в американському Лас-Вегасі (штат Невада) український боксер Василь Ломаченко програв американцю Девіну Гейні поєдинок за чемпіонські пояси за версіями WBC, WBO, WBA, IBF у легкій вазі (до 61,2 кг). Про це повідомив vRINGe.com.

24-річний Гейні, власник поясів, провів на рингу із 35-річним Ломаченком усі 12 раундів.

Американець переміг одностайним рішенням суддів: 116112, 115113, 115113.

Після бою, дізнавшись про вердикт суддів, українець назвав рішення "великим сюрпризом". За його словами, під час бою він "контролював те, що відбувається на рингу", і вважав, що виграє, а коли завершився 12-й раунд, він був упевнений, що переміг.

Після поразки Ломаченко не стримав сліз.

Він також із рингу заявив, що хоче повернутися в Україну і підтримувати Українську православну церкву (Московського патріархату).

Поразка від Гейні для Ломаченка третя у його професійній кар'єрі.

Останній бій на професійному рингу Ломаченко проводив наприкінці жовтня 2022 року в Нью-Йорку проти американця Джемейна Ортіса, перемігши його за очками.

Контекст:

Ломаченко – дворазовий олімпійський чемпіон. Він виборов золото у Пекіні (2008 рік) і в Лондоні (2012 рік).

27 лютого 2022 року, після повномасштабного нападу Росії на Україну, мер міста Білгород-Дністровський Віталій Граждан говорив, що Ломаченко вступив до лав територіальної оборони. У вересні він присвятив одну з перемог на рингу українському народу й заявив, що "гордо несе прапор щоразу", коли виходить на бій.

Перед цим, 2021 року, боксер двічі потрапляв у скандали через вихід на ринг без українського прапора. Того самого року боксер надіслав свої медалі в Росію, щоб у російській майстерні їх переплавили на хрестик для його батька.

2020 року Ломаченко потрапив у скандал, розмістивши у своєму Instagram відео з каналу "Корсунская пустынь", у якому фігурували російські бійці-спецпризначенці, а в титрах було вказано подяку "ввічливим людям". Того самого року вийшов російський фільм "Здравствуй, брат, Христос воскресе!", де Ломаченко заявляв, що для нього Україна, Росія та Білорусь – це "єдиний народ". Після цього його занесли в базу сайта "Миротворець".